Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Podzim plný her ve stacionáři Radost

Podzim plný her ve stacionáři Radost

Z iniciativy Evropského spolku pro zdravotně postižené (ESPO) proběhla dne 6. 11. 2015 plánovaná akce, zaměřená na volnočasové aktivity zdravotně postižených uživatelů denního stacionáře Radost nazvaná Podzim plný her.

„Po určité době strávené pečlivými přípravami zaměřených na výtvarně vědomostní a dramatické činnosti hendikepovaných jsme uskutečnili první ročník ‚Podzimních her v Radosti‘“, říká Jana Turková, spoluorganizátorka zábavného dopoledne.

Celkem 24 soutěžících bylo rozděleno do 4 družstev s vybranými názvy – Pirátů, Skřítků, Sikorek a Makovic, která soupeřila pod vedením svých kapitánů. Se snahou a houževnatostí jim vlastní se všichni soutěžící zapojovali do plnění jednotlivých úkolů a zadání, jako například skládání a lepení papírových draků, hádání lesních plodů a zvířat, či pantomimické ztvárnění podzimního příběhu, díky čemuž sbírali potřebné body do konečného hodnocení. „Po dvouhodinovém zápolení jsme sečetli body a vyhlásili výsledky. Nebylo poražených, byli jen vítězové, neboť mnozí překonali sami sebe. Také my můžeme s hrdostí konstatovat, že se náš záměr vnést do života postižených osob trochu podzimního sluníčka vydařil. Prožili jsme společně příjemné dopoledne, nasbírali cenné zkušenosti a navázali nové vztahy a přátelství“, dodává Jana Turková.

Nadšení a soutěžní rivalita byla velmi spontánní, šikovnost, zručnost, ale i vědomosti soutěžících překvapily nejednoho z organizátorů i pracovníků.

„Bylo to příjemně strávené dopoledne plné her a zábavy. Aktivně se zapojili všichni klienti,“ zhodnotili s poděkováním celou akci všichni pracovníci denního stacionáře Radost.

Celá akce mohla proběhnout díky spolku ESPO a také finanční podpoře firmy Enviform.
______________________________________________ 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

v-dolina2010-06
73_2soutezni_den_290...
28_zahajeni_2609-162...
20
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.