Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Politické prohlášení RV NRZP ČR (NRZP)

Politické prohlášení RV NRZP ČR (NRZP)

V ážení přátelé, ve čtvrtek 24. září zasedal Republikový výbor NRZP ČR, který se zabýval několika tématy. Hlavním tématem byla novela zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a také Evropský průkaz osob se zdravotním postižením. K těmto dvěma bodům přijal Republikový výbor politické prohlášení, které Vám v příloze posíláme.

Republikový výbor se dále zabýval novelou zákona o sociálních službách, která má zvýšit příspěvek na péči. U zákona nebylo zatím ukončeno připomínkové řízení, takže není zřejmé, kdy jej projedná vláda a Poslanecká sněmovna.

V oblasti zaměstnanosti jednal RV NRZP ČR o zvýšení příspěvku na podporu zaměstnavatelů zaměstnávajících OZP, a to v souvislosti se zvýšením minimální mzdy příjemců invalidních důchodů od 1. 1. 2016. Republikový výbor se dále zabýval dalšími organizačními záležitostmi.

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rovna_prava_pro_vsec...
42_1soutezni_den_270...
p1140809
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.