Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Vyšlo třetí číslo magazínu VOZKA

Vyšlo třetí číslo magazínu VOZKA

J ak zdravý rozum zvítězil nad úředním šimlem. „Obec Pustá Polom má kolem sebe krásnou přírodu, najdete tady několik cyklotras, což láká k výletům vhodným i pro vozíčkáře,“ píše ve svém článku vozíčkář Pavel Carbol.

„Dlouho jsme se v naší obci potýkali s problémem nevyhovujícího autobusového stanoviště pro nás vozíčkáře, byť přes obec jezdí dostatek nízkopodlažních spojů. Příjezd a vystupování takový problém nebyl, ale odjezd ano.“

Pavel Carbol proto dva roky na problém upozorňoval bývalého starostu a zastupitelstvo. Vedení obce však záležitost odmítlo s poukazem na nedostatek peněz a nutnost složitého povolovacího řízení. „Přitom by stačilo seříznout obrubník a provést krátký chodník zešikma,“ posteskl si Pavel Carbol. Na další jeho dotazy obec nereagovala.

Nezbývalo mu nic jiného než počkat, jak dopadnou příští obecní volby. Poté osobně předal návrh na úpravu nástupiště novému starostovi. A za krátkou dobu bylo nástupiště upravené. Obec Pustá Polom má nyní autobusové stanoviště s bezbariérovým přístupem na nástupiště. Zdravý rozum zvítězil.

Poučení? I jedinec může prosadit potřebnou věc, narazí-li na empatický protějšek...

V novém 72stránkovém čísle čtvrtletního magazínu pro vozíčkáře Vozka najdete i další zajímavá témata. Čtenáři se opět mohou těšit na pestrý a obsáhlý kaleidoskop zpráv, informací, tipů, rad a zajímavostí o životě a pro život na vozíku.

Výběr článků:

  • Kolpingova rodina Smečno: Projekt Podpora rodin se SMA a dystrofiemi
  • „Letní den“ v Hamzově léčebně. Nový rehabilitační pavilon slavnostně otevřen
  • Téma pro diskuzi: Kmenové buňky
  • Reportáž Jiřího Muladiho z bezbariérového festivalu Colours of Ostrava
  • Rybáři na ortopedickém vozíku: Český rybářský svaz vychází vstříc vozíčkářům v celé ČR
  • Představujeme: Sportovní klub vozíčkářů Praha
  • Poznejte krásy Kroměříže na vozíku
  • Fotograf Jindřich Štreit připravuje kalendář na pomoc dětem s DMO
  • Arteterapie pro zdraví i pro radost: Podzim v pastelových barvách 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

54_vylet_2809-0957
p1140722
77_2soutezni_den_290...
img_3759
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.