Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Národní strategie rozvoje sociálních služeb (NRZP)

Národní strategie rozvoje sociálních služeb (NRZP)

V ážení přátelé, již několikrát jsme Vám psali o jednání pracovní skupiny k přípravě Národní strategie rozvoje sociálních služeb. Příprava této strategie je dle našeho názoru poněkud nesystémová, protože MPSV ČR nemá vlastní ucelenou představu, jak by se měl celý systém sociálních služeb v průběhu let měnit.

NRZP ČR se soustředila především na systém financování sociálních služeb a podporu pečujících osob. Ovšem bez jasné představy MPSV ČR, jakým směrem se mají sociální služby vyvíjet, nelze sestavit skutečně smysluplnou strategii. Původně měla být strategie na období let 2016 – 2020. Na posledním jednání pracovní skupiny, které se uskutečnilo 17. 7. 2015, bylo oznámeno, že strategie se tvoří na období let 2016 – 2025.  Je otázkou, zda lze skutečně odhadnout rozsah a potřebnost sociálních služeb na tak dlouhé období, a to i s ohledem na imigrační krizi.

Vážení přátelé,

v příloze Vám posílám připomínky NRZP ČR k návrhu Národní strategie rozvoje sociálních služeb na období 2016 – 2025. Na posledním jednání pracovní skupiny bylo oznámeno, že další schůzky tohoto týmu by již neměly nadále pokračovat. To znamená, že by měla být dokončena již konečná verze Národní strategie, která potom projde standardním připomínkovým řízením.

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR


Připomínky NRZP ČR k Narodní strategii sociálních služeb (doc)


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

p1140716
46_1soutezni_den_270...
img_9253
25_zahajeni_2609-151...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.