Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Evropský parkovací průkaz (NRZP)

Evropský parkovací průkaz (NRZP)

V ážení přátelé, v pátek 3. 7. 2015 nám oznámila poslankyně Evropského parlamentu paní MUDr. Olga Sehnalová, že došlo k významnému posunu v dlouho diskutovaném tématu Evropského průkazu zdravotního postižení. Podle oznámení komisařky Marianne Thysse na úterním slyšení v Evropském parlamentu začne na zavedení jednotného průkazu pracovat skupina 17 členských států, a to od roku 2016. Evropská komise přislíbila podpořit tento projekt 1,5 milióny EUR.

Tento průkaz umožní vzájemné uznávání statutu osoby zdravotně postižené napříč státy EU. Postižení díky tomu budou moci při cestování po EU užívat stejná práva, jako mají místní občané. Toto je zásadní věc, protože by nám to umožnilo využít například stejnou slevu u dálničních poplatků, pokud bychom jeli po Rakouské dálnici, jakou mají rakouští občané se zdravotním postižením.

Paní poslankyně Olga Sehnalová je místopředsedkyní Parlamentní meziskupiny pro práva osob s postižením. S paní poslankyní se velmi dobře spolupracuje a NRZP ČR dostala od ní již mnoho zajímavých podnětů. Ve věci Evropského průkazu osob se zdravotním postižením jsem dnes oslovil paní ministryni Michaelu Marksovou a požádal ji o informace, zda a v jaké míře se ČR zapojí do tohoto projektu. NRZP ČR již dlouhodobě prosazuje myšlenku jednotného Evropského průkazu osob se zdravotním postižením, a tudíž by bylo správné, aby se ČR se do této iniciativy zapojila.

Vážení přátelé, v příloze Vám posílám tiskovou zprávu, kterou vydala EDF 2. července 2015 právě k oznámení euro komisařky Thysse.

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
Předseda NRZP ČR 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_1208
61_vylet_2809-1353
krajsky-odborn01
P6231600
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.