Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Stanovisko NRZP ČR k petiční akci inkluzívního vzdělávání (NRZP)

Stanovisko NRZP ČR k petiční akci inkluzívního vzdělávání (NRZP)

V ážení přátelé, v příloze Vám posílám stanovisko Národní rady osob se zdravotním postižením ČR k petiční akci Asociace speciálních pedagogů proti plánovanému zrušení přílohy rámcového vzdělávacího programu základního vzdělání pro žáky s lehkým mentálním postižením.

V poslední době některá mediální vystoupení vyzněla tak, že rodiče dětí se zdravotním postižením si nepřejí, aby žáci se zdravotním postižením byli vzděláváni v hlavním vzdělávacím proudu. Jsme přesvědčeni o tom, že tomu tak není.

Stanovisko, které Vám v příloze posílám, vypracovala část členů komise NRZP ČR pro vzdělávání. Ze stanoviska je zřejmé, že NRZP ČR podporuje inkluzívní vzdělávání, ale uvědomujeme si, že není možné, tak jak je někdy uváděno, zcela zrušit speciální školy. NRZP ČR v zásadě podporuje, aby rodiče měli svobodnou vůli rozhodnutí, jakou vzdělávací cestu pro svoje děti zvolí.

Tento postoj budeme i nadále obhajovat.

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

____________________


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P5303053
edf-tour-2010-bielsk...
IMG_0125
img_9055
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.