Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Nakladatelství Portál oslaví na Světu knihy své 25. narozeniny bohatým doprovodným programem

Nakladatelství Portál oslaví na Světu knihy své 25. narozeniny bohatým doprovodným programem

P ortál letos slaví 25. výročí svého založení. Na veletrh proto pozval hosty - autory, kteří budou reprezentovat žánrovou pestrost nakladatelství. Proběhne zábavná logopedická hodinka, tvůrčí dílna pro děti, autogramiády, beseda o výchově dětí a přijede i zahraniční host, v Česku už dobře známý Michael Stavarič.

Logopedické pohádky
Zábavná logopedická hodinka pro rodiče a děti. Herečka Bára Hrzánová, která namluvila audioknihu Logopedické pohádky, přečte, kdo je líná Linda, kapr Franta nebo obřík Břéťa. A autorky stejnojmenné knížky Ilona Eichlerová a Jana Havlíčková naučí, jak správně vyslovovat. Logopedické pohádky soutěží také o cenu Audiokniha roku.
pátek 15. 5. ve 14 hod., Komorní sál

Knížka na knoflíček
Tvůrčí dílna pro děti. S ilustrátorkou Michaelou Bergmannovou a spisovatelkou Lenkou Zemanovou si vyzkoušejí, jak vzniká knížka, a vyrobí si svoji vlastní. Napíšou a namalují si vlastní příběh, pak knížku svážou a nakonec ji zapnou na knoflíček a odnesou si ji domů.
sobota 16. 5. v 11 hod., sál Rosteme s knihou

Pohádkový svět Evy Horákové, Daniely Krolupperové a Zuzany Pospíšilové
Autogramiáda úspěšných spisovatelek knih pro děti. Eva Horáková zná neobyčejné Pohádky pro všední den. Daniela Krolupperová ví, jak dopadne tajemný příběh O modrém světle. A Pohádky do hajan Zuzany Pospíšilové dostanou do postýlek všechny děti.
sobota 16. 5. ve 13 hod., stánek Portálu

Výchova podle knih… bezradnost, nebo zodpovědnost?
Iva Jungwirthová, Pavla Koucká a Václav Mertin, psychologové a autoři populárních rádců pro rodiče, poradí, jak mohou knižní příručky pomoci ve výchově dětí. A dotazy diváků je nenechají bezradnými. Moderuje Martin Bedřich, šéfredaktor Portálu.
sobota 16. 5. ve 14 hod., Komorní sál

Michael Stavarič a Děvčátko s kosou
„Tati, co je vlastně smrt? Je to tvoje kosa?“ zeptá se pana Smrtky jeho dcerka. A on ji posílá do světa, aby se tam naučila vše o životě i sama o sobě. Rakouský spisovatel s českými kořeny Michael Stavarič, nositel prestižní Ceny Adelberta von Chamisso a Rakouské státní ceny za dětskou literaturu, představí okouzlující a cenami ověnčený příběh pro děti Děvčátko s kosou. Moderuje Zuzana Burešová, redaktorka Českého rozhlasu.
sobota 16. 5. v 16 hod., Komorní sál

Portál nabídne na stánku L604 v levém křídle Průmyslového paláce knihy ze všech edičních řad se speciální veletržní a narozeninovou slevou 25 %. Představena bude také kompletní produkce časopisů Portálu – Psychologie dnes, Rodina a škola, Informatorium 3 – 8 a jejich výhodné předplatné. Portál jako jeden z mála vystavovatelů letos opět na stánku nabízí možnost platby kartou.

Svět knihy Praha
14.-17. května 2015
Výstaviště Praha – Holešovice, Průmyslový palác
sk2015.svetknihy.cz

Kontakt pro novináře:
Ing. Romana Bařtipánová
nakladatelství Portál
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení povolte JavaScript
tel.: 283 028 502, 724 635 667
adresa: Klapkova 2, 182 00 Praha 8
www.portal.cz


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

m-r-polsko2011-15
p1050775
IMG_1208
IMG_1223
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.