Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Nakladatelství Portál oslaví na Světu knihy své 25. narozeniny bohatým doprovodným programem

Nakladatelství Portál oslaví na Světu knihy své 25. narozeniny bohatým doprovodným programem

P ortál letos slaví 25. výročí svého založení. Na veletrh proto pozval hosty - autory, kteří budou reprezentovat žánrovou pestrost nakladatelství. Proběhne zábavná logopedická hodinka, tvůrčí dílna pro děti, autogramiády, beseda o výchově dětí a přijede i zahraniční host, v Česku už dobře známý Michael Stavarič.

Logopedické pohádky
Zábavná logopedická hodinka pro rodiče a děti. Herečka Bára Hrzánová, která namluvila audioknihu Logopedické pohádky, přečte, kdo je líná Linda, kapr Franta nebo obřík Břéťa. A autorky stejnojmenné knížky Ilona Eichlerová a Jana Havlíčková naučí, jak správně vyslovovat. Logopedické pohádky soutěží také o cenu Audiokniha roku.
pátek 15. 5. ve 14 hod., Komorní sál

Knížka na knoflíček
Tvůrčí dílna pro děti. S ilustrátorkou Michaelou Bergmannovou a spisovatelkou Lenkou Zemanovou si vyzkoušejí, jak vzniká knížka, a vyrobí si svoji vlastní. Napíšou a namalují si vlastní příběh, pak knížku svážou a nakonec ji zapnou na knoflíček a odnesou si ji domů.
sobota 16. 5. v 11 hod., sál Rosteme s knihou

Pohádkový svět Evy Horákové, Daniely Krolupperové a Zuzany Pospíšilové
Autogramiáda úspěšných spisovatelek knih pro děti. Eva Horáková zná neobyčejné Pohádky pro všední den. Daniela Krolupperová ví, jak dopadne tajemný příběh O modrém světle. A Pohádky do hajan Zuzany Pospíšilové dostanou do postýlek všechny děti.
sobota 16. 5. ve 13 hod., stánek Portálu

Výchova podle knih… bezradnost, nebo zodpovědnost?
Iva Jungwirthová, Pavla Koucká a Václav Mertin, psychologové a autoři populárních rádců pro rodiče, poradí, jak mohou knižní příručky pomoci ve výchově dětí. A dotazy diváků je nenechají bezradnými. Moderuje Martin Bedřich, šéfredaktor Portálu.
sobota 16. 5. ve 14 hod., Komorní sál

Michael Stavarič a Děvčátko s kosou
„Tati, co je vlastně smrt? Je to tvoje kosa?“ zeptá se pana Smrtky jeho dcerka. A on ji posílá do světa, aby se tam naučila vše o životě i sama o sobě. Rakouský spisovatel s českými kořeny Michael Stavarič, nositel prestižní Ceny Adelberta von Chamisso a Rakouské státní ceny za dětskou literaturu, představí okouzlující a cenami ověnčený příběh pro děti Děvčátko s kosou. Moderuje Zuzana Burešová, redaktorka Českého rozhlasu.
sobota 16. 5. v 16 hod., Komorní sál

Portál nabídne na stánku L604 v levém křídle Průmyslového paláce knihy ze všech edičních řad se speciální veletržní a narozeninovou slevou 25 %. Představena bude také kompletní produkce časopisů Portálu – Psychologie dnes, Rodina a škola, Informatorium 3 – 8 a jejich výhodné předplatné. Portál jako jeden z mála vystavovatelů letos opět na stánku nabízí možnost platby kartou.

Svět knihy Praha
14.-17. května 2015
Výstaviště Praha – Holešovice, Průmyslový palác
sk2015.svetknihy.cz

Kontakt pro novináře:
Ing. Romana Bařtipánová
nakladatelství Portál
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení povolte JavaScript
tel.: 283 028 502, 724 635 667
adresa: Klapkova 2, 182 00 Praha 8
www.portal.cz


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_3778
P6231614
img_3769
v-dolina2010-05
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.