Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Sportovní klub Linie radosti přivezl sedm medailí z Mistrovství ČR v plavání

Sportovní klub Linie radosti přivezl sedm medailí z Mistrovství ČR v plavání

V pátek 24. a v sobotu 25. dubna 2015 se v Liberci konalo Mistrovství ČR plavců s handicapem. Handicapováni plavci ze Sportovního klubu Linie radosti z místního bazénu vylovili sedm cenných kovů.

Sportovní klub Linie radosti Frýdek-Místek vznikl při denním stacionáři Linie radosti v roce 2012. Hlavní sportovní aktivitou členů je plávání. Členové sportovního klubu se však věnují také například atletice nebo cyklistice. V letošním roce klub poprvé obdržel neinvestiční dotaci ze Sportovního fondu statutárního města Frýdek-Místek, a tím mohl zaplatit cca 4 měsíční pronájmy bazénu.

Plavci se během roku připravuji v Aquaparku Olešná, který provozuje Sportplex Frýdek-Místek, s.r.o. a bez jehož vstřícného postoje by plavci nebyli schopni podávat vynikající výkony na celorepublikové úrovni.

V letošním roce plavci Linie radosti nejdříve poměřili své síly s ostatními na Mistrovství Moravy a Slezska. Na této akci naši plavci vybojovali tři medaile. Zlatou medaili vybojovala Kateřina Palánová v závodě 50 m volným způsobem a druhou medaili, bronzovou, přidala v disciplíně 50 m prsa. Třetí cenný kov získal Ivan Smutek v závodě 100 m prsa.

Další měření sil plavců proběhlo na Jarních plaveckých závodech ZDP v Hodoníně. Na těchto závodech získala bronzovou naše mužská štafeta na 3x25 m volným způsobem ve složení Vojta Lukša, Václav Konvička a Ivan Smutek.

Ani v celorepublikové konkurenci na Mistrovství ČR se členové sportovního klubu neztratili a to především díky kvalitní přípravě trenéra Pavla Gazdy. Všech pět plavců nominovaných trenérem a ředitelkou spolku na základě podávaných výkonů si přivezlo medaili. Z letošního Mistrovství ČR plavců s handicapem v Liberci si účastníci z našeho klubu přivezli sedm cenných kovů v konkurenci, kterou tvořilo přes sto dvacet plavců. Zlatou medaili na celorepublikové úrovni vybojovala Kateřina Palánová tentokrát v disciplíně 50 m znak. Tato závodnice získala ještě stříbrnou medaili na 100 m volným způsobem. Stříbrnou medaili také získali následující závodníci: Václav Konvička 50 m znak, Ivan Smutek získal cenné kovy za 100m prsa a 200 m prsa, a také Vojtěch Lukša v závodu na 50m prsa. Svou účast na Mistrovství ČR v plavání v Liberci naši plavci zakončili získáním třetího místa ve smíšené štafetě na 4x50m volným způsobem ve složení: Vojtěch Lukša, Ivan Smutek, Kateřian Palánová a Patrik Kohut. Všem účastníkům za předvedené výkony děkujeme!

Tímto jsme všem ukázali, že naše práce má smysl, že Denní stacionář Linie radosti dobře a důstojně reprezentuje město Frýdek-Místek na každé své akci a každou svou činností. Jen v Liberci byl zmíněn do mikrofónu nejméně sedmkrát. Tímto chceme poděkovat všem, kteří nám v naší práci pomáhají, těm kteří naši práci oceňují. Dává nám to sílu do dalšich činností, protože víme, že nejsme pouze samozvanými články v sociálních službách, ale jsme aktivními a potřebnými účastníky, kterým jde o jedinou věc, zkvalitnit život těm, kteří to potřebují.

Napsal: Vladislav Ryška
Fotografie: Miroslav Kiša


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rakousko2011-07
P1090996
03-opava-jakartovice
P5303050
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.