Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Klid dobré mysli a jeho ocenění (Dobromysl.cz)

Klid dobré mysli a jeho ocenění (Dobromysl.cz)

L iterární soutěž Klid dobré mysli byla prvně vyhlášena v říjnu 2012 k desetinám našeho webu a nyní proběhl její třetí ročník. Soutěž je realizovaná v rámci 16. ročníku Dne poezie ve spolupráci s Klubem pražských spisovatelů a televizí Prima.

Klid dobré mysli 2014 uspořádal své autorské čtení 12. 11. 18h v salonku pražského Café Montmartre. Přítomni byli porotci- básník a předseda Klubu pražských spisovatelů Lubomír Brožek, spisovatel a publicista Petr Koudelka, dále patron webu Dobromysl.cz, televizní a rozhlasový moderátor Vladimír Vlach a Filip Budák z FTV Prima. Se čtením účastnických textů pomohli Dagmar Harbáľová z Divadla Tichá pošta a Pavla Taněvová s Vítkem Benešovským ze Studentské Thálie.

Děkujeme všem, s nimiž jsme se (v salonku plném milých lidí a soustředění) potkali a těšíme se zase napřesrok. Letošní ročník svou originalitou a vytvořením poetického i prozaického jazyka ovládl Ladislav Kratochvíl, autor s postižením sluchu a propagátor simultánního přepisu. Za spolupráci během večera děkujeme přepisovatelce Haně Baláčkové a Centru zprostředkování simultánního přepisu České unie neslyšících.

OCENĚNÍ KLID DOBRÉ MYSLI 2014

kategorie Poezie

Cena za mimořádný počin Ladislav Kratochvíl

čestná uznání: Karolína Krajčová, Ondřej Olšanský, Vít Benešovský, Monika Charousková, Jakub Rosák, Barbora Burianová, Karolína Chalupová, Amelie Tomanová, Vítězslav Kaprál, Kristýna Němcová, Jana Haasová, Jarmila Vojtěchová, Josefa Růžičková, Monika Vojtěchovská, Tereza Rožníčková

kategorie Próza

Cena za mimořádný počin Ladislav Kratochvíl

1. místo Filip Varner
2. místo Josefa Růžičková
3. místo Ivana Lena Němcová
čestné uznání: Jiří Šedý, Amelie Tomanová, Jakub Haubert

Zdroj: dbt


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

21-opava-jakartovice
okolo-msk2011-206
img_3718
img_3743
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.