Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Znovuobjevení těla, vzkříšení duše

Znovuobjevení těla, vzkříšení duše

Z novuobjevení těla, vzkříšení duše Deepak ChopraJak stvořit nové jáDeepak Chopra se narodil v Indii, kde po studiích působil jako endokrinolog. Po odchodu do Ameriky učil na univerzitách, pokračoval ve své lékařské praxi a věnoval se rovněž ajurvédě. Značnou popularitu si získalo jeho sedmdesát knih, přeložených do třiceti jazyků, jichž se po celém světě prodalo více než dvacet milionů.

Doktor Chopra vychází jak z lékařských poznatků, tak zejména z toho, že mezi vědomím a tělem existuje neustále zpětná vazba a duše je základnou zkušenosti. Jeho nová kniha, inspirativní a praktický průvodce na cestu transformace těla a uvědomění si duše nabízí rady, jak pomocí deseti zásadních průlomů dosáhnout znovuobjevení těla a vědomého vnímání duše tak, by byl co nejlépe využit potenciál životní energie. Své teze dokládá nejen vlastními zkušenostmi a odbornými výzkumy, ale také na příkladech konkrétních příběhů.

Nesporně přitažlivá je kapitola zaměřená na provokativní otázku, do jaké míry můžeme působit na své geny. Že to skutečně jde, potvrzuje výzkumná studie lidí, kteří změnili svůj nezdravý životní styl, což se v krátké době v závislosti na změně chování a nových zkušenostech projevilo i určitou proměnou genů.

Významná část knihy se zabývá oživením duše, jejíž uvědomění a propojení s ní nám umožnuje mnohem lépe si porozumět a přijímat sebe stejně vnímavě jako ostatní. Velký vliv na vnitřní vyrovnanost, která se odráží i ve fyzickém zdraví, má síla lásky a soucitu, podporující sebeúctu i úctu k druhým. Mnohdy ani není třeba za každou cenu porozumět světu, stačí ho pouze umět vnímat. Pak můžeme poznat, že jsme soběstační, v bezpečí, víme přesně, jak máme žít, jsme na svém místě a jsme si jisti, že život splňuje naše potřeby.

Autor čtenáře povzbuzuje: „Každému aspektu svého života můžete přinést uzdravení tím, že změníte nezdravý energetický stav za zdravý.“ Znamená to proměnit negativní pocity, strnulou, tvrdou a necitlivou energii ve zdravou, která plyne jako pružná dynamická, vyvážená síla naplněná pozitivními pocity.“

Dana Vondrášková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

02-opava-jakartovice
35_zahajeni_2609-175...
krajsky-odborn01
okolo-msk2011-402
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.