Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Prohlášení Republikového shromáždění NRZP ČR (NRZP)

Prohlášení Republikového shromáždění NRZP ČR (NRZP)

V ážení přátelé, dne 16. října 2014 se uskutečnilo Republikové shromáždění Národní rady osob se zdravotním postižením ČR. Jednání se účastnili delegáti z 50. organizací zdravotně postižených z celé České republiky. Delegáti přijali prohlášení adresované politickým představitelům ČR, které Vám v příloze posílám. Vyjadřují v něm určitou nespokojenost s pomalostí a nekoncepčností současné politické reprezentace vůči komunitě lidí se zdravotním postižením.

Prohlášení jsme poslali politickým představitelům v ČR. Chceme postupně prosazovat jednotlivé body. Je to jakýsi akční plán pro příští rok. Budeme potřebovat také Vaší součinnost a případně také odbornou pomoc. Pokud budete mít nějaké náměty, rádi je využijeme.

Vážení přátelé, Republikové shromáždění NRZP ČR zvolilo novou místopředsedkyní NRZP ČR za zemřelou Ing. Janu Hrdou paní Táňu Fišerovou. Paní Fišerová je významná osobnost, která se dlouhodobě zabývá problematikou lidí se zdravotním postižením, protože má sama těžce zdravotně postiženého syna ve vlastní péči. Taňa Fišerová s námi dlouhodobě spolupracuje a myslíme si, že její volba byla přirozená. Byla zvolena v tajném hlasová a z 50 možných hlasů obdržela 49. Věříme, že paní Fišerová je velkou posilou týmu NRZP ČR.

RS NRZP ČR schválilo také nové stanovy, které reagují na nový občanský zákoník a budou nyní registrovány u Rejstříkového soudu.

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

_________________________


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

15_zahajeni_2609-103...
IMG_1223
rakousko2011-23
29_zahajeni_2609-163...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.