Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Lepší jídla ve škole? Žáci si je vybojovali

Lepší jídla ve škole? Žáci si je vybojovali

M alé porce jídla, které jim nechutnaly, zejména polévky, vedly žáky Masarykovy základní školy v Poličce k tomu, že si vymohli lepší jídelníček. Místo obvyklých jídel dostanou také například hamburger s pořádným kusem masa nebo lehký jarní zeleninový salát s pečivem.

Po jednom zkušebním týdnu takového jídelníčku se vedoucí jídelny Helena Boháčová domluvila s vedoucí školní metodiky prevence Ludmilou Haraštovou, že od září by v novém jídelníčku pokračovaly.

Vznikne také komise, která se bude zabývat tím, kdy a jak oblíbená jídla žáků zařazovat. Komise bude složená z žáků, vedoucí jídelny, metodika prevence a možn i města, kterému jídelna patří.

Petr Boleček


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P1100007
rakousko2011-15
rakousko2011-23
Olympiada_v_Sizuoka3
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.