Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články dotační řízení pro poskytovatele sociálních služeb (NRZP)

dotační řízení pro poskytovatele sociálních služeb (NRZP)

V ážení přátelé, určitě Vás bude zajímat, jak je to s dotačním řízením pro poskytovatele sociálních služeb. Vzhledem k tomu, že financování sociálních služeb přechází kompletně do v zásadě plné pravomoci krajů, bude systém žádostí poněkud pozměněn. Novela zákona o sociálních službách, která ještě nebyla schválena Poslaneckou sněmovnou, určuje procento z objemu dotačních prostředků MPSV ČR pro jednotlivé kraje.

Jakmile tento zákon bude schválen a samozřejmě v souvislosti se schválením státního rozpočtu, budou jednotlivé kraje znát objem prostředků pro dotační řízení. Vzhledem k tomu, že Vláda ČR pravděpodobně uvolní více finančních prostředků, než bylo určeno pro letošní rok, lze očekávat, že by měly uspět všechny žádosti, které budou v souladu se zákonem a metodikou jednotlivých krajů. Jednotlivé kraje vypíší dotační řízení až po schválení metodických pokynů, které nejprve musí projednat Rada zastupitelstva jednotlivého kraje. Po té musí být schválena zastupitelstvem kraje. Lze očekávat, že jednotlivé kraje vypíší dotační řízení v první polovině měsíce září 2014. Po té bude pravděpodobně přibližně jeden měsíc na sepsání žádostí. Tyto žádosti budou v měsíci listopadu posouzeny, a po té předloženy ke schválení Radě zastupitelstva kraje.  

Kraje musí předložit MPSV ČR jak rozdělily finanční prostředky určené na dotace pro poskytovatele sociálních služeb. MPSV ČR může v případě, kdy by došlo k porušení pravidel schválených jednotlivými kraji nebo porušení zákona, pozastavit dotační řízení v daném kraji. Lze předpokládat, že zastupitelstva krajů budou schvalovat konečnou výši pro jednotlivé poskytovatele sociálních služeb ve svém kraji v měsíci únoru – březnu 2015. Můj osobní odhad je takový, že projednávání žádostí o dotace bude delší, než bylo doposud. Domnívám se, že zálohy poskytovatelům sociálních služeb mohou být rozesílány kolem 15. dubna 2015. Toto je pouze má úvaha, ale píši ji proto, abyste se na takovou eventualitu připravili. Budu rád, když se moje předpoklady nenaplní. Na stránkách www.mpsv.cz najdete také odkaz na metodiku MPSV ČR o dotačním řízení, ale tato metodika se týká jednotlivých krajů, kterým metodika určuje, jak mají postupovat v dotačním řízení. Ještě upozorňuji na to, že projekty s celostátní působností budou i nadále administrovány MPSV ČR, takže žádosti budou předkládány na ministerstvo, které vypíše zvláštní dotační titul.

Vážení přátelé, v příloze Vám ještě posílám pozvánku na 32. ročník Sportovního setkání (nejen) vozíčkářů – Hvězda 2014, které pořádá Pražská organizace vozíčkářů.

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

________________________


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_9257
02_prijezd_2409-1710
v-dolina2011-26
p1140734
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.