Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články TZ Centra Kociánka + připomínky, veřejný ochránce práv (NRZP)

TZ Centra Kociánka + připomínky, veřejný ochránce práv (NRZP)

V ážení přátelé, v informaci č. 61 jsem Vám poslal petici, kterou organizují někteří rodiče dětí, které navštěvují Centrum pro zdravotně postižené děti Kociánka Brno. K úplnosti informací Vám posílám tiskovou zprávu, kterou vydalo vedení Centra Kociánka, jako reakci na tuto petici. Myslím, že je správné mít informace z obou stran tak, abyste se mohli sami podle svého vlastního uvážení rozhodnout, zda petici podpoříte či ne.

Vážení přátelé, posílám Vám také připomínky k návrhu novely zákona, kterým se mění zákon č. 349/1999 Sb., o veřejném ochránci práv, které jsem dnes odeslal ministru J. Dienstbierovi. V tomto zákoně se kodifikuje monitorování plnění Úmluvy OSN o právech osob se zdravotním postižením. Bohužel jsem od nikoho neobdržel žádné připomínky k tomuto návrhu zákona.

Chápu to však tak, že na připomínkování bylo málo času a je čas dovolených.

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

_________________________


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6021494
41_1soutezni_den_270...
47_1soutezni_den_270...
img_9258
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.