Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Komunikaci mezi lékaři a neslyšícími usnadní nový tablet

Komunikaci mezi lékaři a neslyšícími usnadní nový tablet

N emocnice v Uherském Hradišti se zapojila do projektu Bezbariérové nemocnice pro neslyšící, protože si uvědomuje, že komunikace mezi lékařem a pacientem je během léčby velice důležitá a mezi pacienty jsou občas i neslyšící. Pro snadnější komunikaci proto používá tablet, pomocí něhož provádí překlady do znakového jazyka.

Cílem projektu je zlepšit podmíniky komunikace mezi lékařem a pacientem. Služba, kterou „na dálku“ zprostředkovává zatím dvanáct tlumočníků do znakového jazyka, funguje on-line pomocí Skype a je přístupná nepřetržitě 24 hodin denně.

Podle statistik je v České republice okolo 40 tisíc neslyšících, kteří znakovou řeč používají.

Petr Boleček


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

cyklomaraton-k24-201...
v-dolina2011-06
Olympiada_v_Sizuoka2
img_3667
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.