Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Ústečtí senioři mají své nové hřiště

Ústečtí senioři mají své nové hřiště

N ové hřiště pro seniory v pondělí 14. července otevřel Domov pro osoby se zdravotním postižením Severní Terasa v Ústí nad Labem. Protáhnout si své tělo mohou na posilovacích zařízeních a houpačkách. A nejen to. Na šachovnicovém stolku si mohou také zahrát šachy nebo jen popovídat u šálku kávy nebo čaje.

Hřiště vzniklo na nevyužitém prostoru zahrady Domova. Využití našla také bývalá pískoviště, na kterých vznikly záhonky a senioři tak mohou i zahradničit.

Celá stavba, kterou financovala ústecká radnice, přišla na pouhých 150 tisíc korun jen díky veřejně prospěšným pracem, na kterých lidé pracovali.

Petr Boleček


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_3696
krajsky-odborn12
rovna_prava_pro_vsec...
P6231621
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.