Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Novela zákona č. 48/1997 Sb. (NRZP)

Novela zákona č. 48/1997 Sb. (NRZP)

V ážení přátelé, v příloze Vám posílám návrh novely zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění. Tento zákon řeší nedostatečné vymezení podmínek úhrad lázeňské léčebně rehabilitační péče ze systému veřejného zdravotního pojištění.

Je to reakce na nález Ústavního soudu z 25. 3. 2014 o stanovení Indikačního seznamu pro lázeňskou léčebně rehabilitační péči o dospělé, děti a dorost. Ústavní soud v zásadě stanovil, že podmínky nároku na lázeňskou péči musí stanovit zákon a nikoliv pouze vyhláška.

Vážení přátelé, protože tato novela zákona se nás velmi dotýká, prosím o Vaše urychlené připomínky. Vzhledem k tomu, že ministr Jiří Dienstbier, jako předseda Legislativní rady vlády, vyhověl ministru zdravotnictví Svatopluku Němečkovi o zkrácení lhůty pro připomínkové řízení, žádám Vás o urychlené zaslání Vašich připomínek, a to nejpozději do středy 9. 7. 2014. Připomínky zasílejte na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení povolte JavaScript . Uvědomuji si, že je to velmi krátký termín, ale nedá se s tím nic dělat.

Přeji Vám všechno dobré

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

________________________ 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

p1140659
rovna_prava_pro_vsec...
P6231592
PA062161
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.