Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Handicapováni plavci z Linie radosti přivezli medaile z Mistrovství ČR

Handicapováni plavci z Linie radosti přivezli medaile z Mistrovství ČR

V pátek 24. a v sobotu 25. dubna 2014 se v Liberci konalo Mistrovství ČR plavců s handicapem. Handicapováni plavci ze Sportovního klubu Linie radosti z této akce přivezli tři medaile.

Součástí života osob s handicapem jsou také Sportovní aktivity. Často jsou tyto aktivity podporovány neziskovými organizacemi, do kterých tyto osoby docházejí. Stejně tomu je i v případě  Sportovního klubu Linie radosti Frýdek-Místek, který vznikl při denním stacionáři Linie radosti a jehož členové se věnují plávání. Plavci se během roku připravuji v Aquaparku Olešná, který provozuje Sportplex Frýdek-Místek, s.r.o. a bez jehož vstřícného postoje by nepodávali tyto vynikající výkony na celorepublikové úrovni.

O tom, že plavci Linie radosti podávají špičkové výkony se mohli přesvědčit již účastníci Mistrovství Moravy a Slezska. Toto mistrovství bylo nominační na Mistrovství ČR. Díky kvalitní přípravě trenéra Pavla Gazdy se nakonec na Mistrovství ČR nominovalo pět plavců: Václav Konvička, Ivan Smutek, Vojtěch Lukša, Kateřina Palánová a Patrik Kohut. Také v celorepublikové konkurenci se členové sportovního klubu neztratili, i když ani jim se nevyhnuly diskvalifikace za porušení plaveckých pravidel. Václav Konvička a Ivan Smutek si vylepšili své plavecké časy.

Nakonec plavci z Linie radosti z Liberce přivezli zlatou, stříbrnou i bronzovou medaili. V plavecké  disciplíně 50 m volným způsobem vybojovala Kateřina Palánová  zlato a stejná závodnice se umístila na třetím místě v závodě 50 m znak. Stříbrnou medaili pro plavecký klub Linie radosti získal za 50 m  prsa Vojtěch Lukša.   Nezbývá, než si přát, aby účastníci závodů zúročili nově nabyté zkušenosti i v příštích závodech. Všem blahopřejeme k úspěchům.

Jaroslava Lukšová

_______________________ 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

narozky2
74_2soutezni_den_290...
rovna_prava_pro_vsec...
v-dolina2010-03
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.