Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Meruňka – oranžový poklad vitamínů

Meruňka – oranžový poklad vitamínů

K aždý rok vídáme v letních měsících stromy obalené malými oranžovými plody. Sladká chuť meruněk jako by v nás ale tuší, že tyto nenápadné plody jsou jedním z nejzdravějších druhů ovoce a jsou výbornou prevencí rakoviny. Ovoce zdraví, jak jsou meruňky často nazývány, roztančí naše chuťové buňky jen pohledem na jejich svěže oranžovou barvu. Ta je způsobena vysokým obsahem betakarotenu, který je známý především pro své schopnosti udržet naše tělo déle opálené. Kromě toho myslí meruňky na naši linii.

Meruňky nám nabízejí širokou škálu zdraví prospěšných látek. Mezi nimi jsou látky podporující činnost imunitního systému, peristatiku střev, příznivé ovlivňuje hladinu cholesterolu. Musíme připomenout, že užívání meruněk má zpomalený proces stárnutí, podporuje růst vlasů a nehtů nebo schopnost udržet naši pleť zdravou.

Jádra proti rakovině
V okamžiku, kdy si chceme pochutnat na výborné meruňce, tak její součástí je i její pecka. Tato pecka nepatří do koše. Jádra meruněk totiž obsahují vitamín B17, také zvaný laetril. Laetril je látka, která se spojila s problematikou protirakovinotvorných účinků.

Meruňková jádra si však zaslouží pozornost nejen kvůli zmíněným protirakovinotvorným účinkům. Jsou totiž výtečnou přírodní alternativou prevence nejrůznějších civilizačních onemocnění.

Tajemství vitamínu B 17

Zabíjí rakovinotvorné buňky. Jedna molekula obsahuje nejen glukózu, ale také kyanid. Kyanid je vysoce toxickou látkou, která může při požití velké dávky způsobit i smrt. Avšak ve svém přirozeném stavu je chemicky nečinný a na živé tkáně nemá absolutně žádný vliv.

Kyanid uvolněný z meruňkových jader zaútočil na zdravé i nádorové buňky. Zdravé buňky se schovají do svého úkrytu pod látku zvanou rhodanáza. Tato látka kyanid rozkládá, čímž dokáže zdravé buňky spolehlivě ochránit před poškozením.

Na první pohled velmi nenápadná meruňka v sobě skrývá netušená tajemství. Odhalte ji společně se svým tělem a dopřejte mu nejen zdraví, ale také krásu a svěžest.

Připravte také meruňky v kosmetice a připravte si výbornou masku

Potřebujete 2 – 3 oloupané meruňky, mléko a med.
Čerstvé meruňky ponořte na okamžik do vroucí vody a oloupejte. Poté je vypeckujte a vložte do mixéru. Mixováním se z nich vytvoří pyré příjemné konzistence. Přidejte půl sklenice teplého mléka a jednu lžíci medu. Směs aplikujte na tvář a nechte působit 20 minut. Poté masku smyjte a ošetřete medem.

Jana Macková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rakousko2011-15
krajske_shromazdeni_...
m-r-polsko2011-21
06-opava-jakartovice
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.