Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Víme co je acai berry?

Víme co je acai berry?

J e to plod z palmy, která roste v Amazonii, ve Střední a Jižní Americe. Plody jsou drobné bobule. Nejlépe by bylo, kdyby člověk tyto bobule užíval čerstvé, ale bohužel nežijeme v těchto místech, kde acai berry roste. Blahodárný vliv plodů palmy na lidské zdraví je dobře znám po dlouhá staletí. Acai berry tento vzdálený příbuzný borůvek nebo malin, by měl do svého jídelníčku zahrnout, kdo trpí nemocemi jako je zvýšený cholesterol, bolest kloubů, vysoký tlak, problémy se srdcem, ten kdo chce zhubnout, kdo má problémy se zažíváním, zlepšuje obranyschopnost. Plody této palmy hodně pokrývají plochy pralesů nad Amazonií.

Acai berry plody sklízené z vrcholků palmy mají své místo ve výživě obyvatel Amazonie několik staletí.

Důvody proč toto ovoce vyzkoušet?

  • Acai berry pomáhá spalovat tuky
  • Acai berry zpomaluje stárnutí – pravidelný příjem těchto antioxidantů dokáže zpomalit degeneraci buněk.
  • Acai berry pomáhá předcházet rakovině – v plodech můžeme najít mimo jiné některé speciální enzymy, které brání v rozvoji tohoto nebezpečného onemocnění.
  • Acai berry je vynikajícím zdrojem energie – nejen že dodává energii, ale tělo čistí skrze silné antioxidační účinky.
  • Acai berry posiluje lidské srdce

Z hlediska výživy je acai berry zajímavým potravinovým doplňkem, především díky čtyřem hlavním skupinám, látek, které tyto plody obsahují. Patří mezi ně mastné kyseliny omega 3,6,9, které našemu organismu dodávají životně důležitou energii, dalšími složkami jsou antioxidanty, pak to jsou vitamíny a minerály, které posilují imunitní systém organismu. Vápník a draslík přítomné v bobulích palmy přispívají k prevenci onemocnění oběhové soustavy, ale zároveň našim svalům dodávají sílu. Další je třeba zmínit, že součástí acai berry je vydatné množství bílkovin či rozpustné vlákniny, jež napomáhá snižovat množství cholesterolu a proto i riziko rozvoje některých forem rakoviny.

Acai berry a hubnutí

Hned na začátku bychom měli zdůraznit, že acai berry není žádný zázrak, acai berry přispívá ke snížení nadměrné tělesné hmotnosti tím, že rychleji spalují tuky. Neměli bychom podceňovat, že plody acai jsou tvořeny vlákninou, které lidskému tělu umocňuje pocit dostatečně naplněného žaludku a prodlužuje tak dobu že jsme nasyceni a nemusíme se dokrmovat. Toto jihoamerické ovoce v boji s nadváhou dokáže prospět ještě trochu jiným způsobem. Jeho složení totiž napomáhá čistit organismus a to jako odpad ve střevě tak i v žaludku.

V jaké formě acai berry užívat?

Drtivá většina odborníků má v tomto jasno. Pokud možno tak nejlepší je ovoce jíst čerstvé. Jenže to není možné pokud nežijeme v blízkosti, kde se toto ovoce pěstuje. Špatně snáší transport. Po natrhání je dobré tak dva dny pak se ovoce kazí. U nás se doporučuje acai berry pít v podobě džusu, právě tak se může dostat do našeho těla maximum účinných látek jako jsou např. antioxidanty. Druhou možností je prášek ze sušených plodů a třetí možností jsou tobolky.

Určitě vyzkoušejte přípravky z acai berry.

Jana Macková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

konf-bez-barier10
okolo-msk2011-109
v-dolina2010-15
konf-bez-barier12
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.