Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Poslední jízda do Jakartovic

Poslední jízda do Jakartovic

T éměř čtyři stovky fanoušků železnice se vydaly 6.4.2014 na poslední jízdu vlakem z Opavy do Jakartovic. Osobní doprava na této trati skončila po necelých 122 letech. Moravskoslezský kraj se rozhodl ukončit osobní dopravu na jednokolejné trati z Opavy do Jakartovic, kterou dotoval ročně osmi a půl milióny korun. Odůvodnil to tím, že tam jezdí málo lidí. A tak v posledních dnech se scházeli milovníci této tratě vedoucí malebnou přírodou, aby se se svou lokálkou, kterou tolik let jezdili na svá oblíbená místa, rozloučili. Nejinak tomu bylo i v poslední den provozu.

Na nádraží v Opavě se fanoušci začli scházet více než hodinu před odjezdem. Nechyběla ani country kapela ve složení, jak se říká „kdo má čas“, aby vláček doprovodila na jeho poslední cestě.

Více ve fotogalerii. 

Petr Boleček
_______________________________

Fotogalerie
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6231600
konf-bez-barier14
rovna_prava_pro_vsec...
IMG_0975
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.