Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Velikonoce - svátky jara

Velikonoce - svátky jara

V elikonoce jsou vždy svátkem, kterým vítáme jaro. Já je sice moc nemusím, ale vím, že chlapci chodí s karabáčem na holčiny a dívky. Také je samozřejmé, že chodí i urostlí a to ženatí muži. Vždy se jim připraví nějaká dobrota, ale hlavní je u dospělých kořalka, která nemůže na stole chybět a další dobroty.

Já většinou mám nějaké uzené maso a jiné dobroty. K tomu také je velmi oblíbená jak se říká, křenová majonéza.

Ale největší radost mají ti nejmenší. Vždy se nemohou dočkat, až ráno vyrazí. Někteří mají i pěkné říkánky, pak vás zmrskají a je vidět na každém z těch malých chlapců, jak čekají, co dostanou. Většina z nich má ráda peníze, takže aspoň těch dvacet korun je potřeba mít přichystaných a to pro každého.

Chlapcům z rodiny se dává jistě o něco více. Třeba babičky svým vnukům a maminky svým dětem.

Ale zdá se mi, že tato tradice už začíná pomalu upadat. Už to není tak, jako kdysi. Ale to je také touhle dobou. V dnešní době není nic lehké a také kluci jsou jiní. Někteří se třeba stydí, jak se říká polít nějakou holku, nebo se jim nechce jít vůbec nikam. A my rodiče jsme z toho nešťastní a nutíme je, ať jdou aspoň do rodiny.

Ale také záleží na povaze našich dětí. Ty si určují co by chtěli a já si myslím, že by se je nemělo do ničeho nutit. Tak ať každý z nás prožije svátky jara po svém. Na ženách a dívkách záleží, aby něco připravily pro koledníky. Pro ty malé nějaké vajíčka, nebo čokoládové figurky, větší chlapci mají raději nějaký ten peníz a pro muže samozřejmě nějaká ta kořalka a k tomu dobré jídlo.

Blíží se svátky Velikonoční a prožijte je všichni v klidu, dívky ať nejsou smáčeny ve vodě, protože to je dosti nepřijemné.

Zdenka Křístková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rovna_prava_pro_vsec...
vzduch-v-trinci-bez-...
13_zahajeni_2609-102...
rakousko2011-04
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.