Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Čínské pyramidy

Čínské pyramidy

T o, že na území Číny se nalézají pyramidy, které svým tvarem i velikostí můžou konkurovat i těm egyptským, se svět dozvěděl teprve před nedávnem. Asi největší pyramidové pole na území Asie leží v okolí čínského města Sian hlavního města provincie Šensi. Zmínky o čínských pyramidách pochází též z let 1910 – 12, kdy oblast navštívili australští obchodníci. Dnes je však tato oblast uzavřena kvůli vojenskému a kosmickému výzkumu Číny, která se tak zde zuby nehty brání bližšímu prozkoumání pyramid.

Většina z nich je vystavěná z bloků vysušené hlíny. Stavby jsou většinou zarostlé trávou a vypadají spíše jako umělé kopce. Některé z nich jsou čtyřboké jehlanovité stavby jako ty v Egyptě, jiné mají tvar komolého čtyřbokého jehlanu a najdou se tu takové, které spíš připomínají valbovou střechu. Pyramidy se nacházejí na několika místech rozlehlé velmoci.

Další záhadná pyramida se nachází na hoře Bai-gong v provincii Čching – chaj. Samotné čínské zdroje přiznávají, že v jejím nitru je spleť červeného potrubí, která je vyvedena do okolí hlavně do blízkosti solného jezera. Kolem objektu jsou rozptýleny zvláštní kameny, trubky a kusy železa. Mezi čínskými vědci je poměrně početná skupina, která přiznává, že pyramida je nejspíše mimozemského původu.

Význam čínských pyramid nelze ani nadále popírat.Podle některých archeologů, kteří se pohybovali v dané oblasti se tyto čínské pyramidy nacházejí na stejné zeměpisné šířce jako egyptské pyramidy.

Monumentální pyramidy se nenacházejí jen v Egyptě a v Jižní Americe. Někteří archeologové se domnívají, že stáří čínských pyramid je víc než 10 000 let před n. l. To by v praxi znamenalo, že ve starověku zde existovaly vyspělé civilizace.

Je nutné připomenout, že existují další precizně inženýrsky zpracované megalitické stavby po celé naší planetě.

Japonské pyramidy jsou dalšími neznámými, nacházejí se pod mořskou hladinou tvoří rozsáhlou soustavu na sebe navazujících obdélníků, čtverců a kruhů.  Díky velmi čisté vodě v těchto místech lze pozorovat komplex i ze vzduchu. Základny pyramid se nachází pouhých 25 metrů pod hladinou. Stavby nejsou poškozené a kamenné bloky neobsahují žádné trhliny.

Jana Macková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

v-dolina2010-02
rakousko2011-03
socialni-podnik02
52_vylet_2809-0803
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.