Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Bohumil Hrabal

Bohumil Hrabal

D ne 28. března uběhne sto let od narození pábitele Bohumila Hrabala. Český prozaik a jeden z nejvýznamnějších spisovatelů 20. století. Je jedním z nejpřekládanějších českých autorů.

Narodil se v Brně svobodné matce, otec se k němu nehlásil. Matka pracovala v pivovaře jako pomocná účetní a poznala budoucího manžela Františka Hrabala. Malý Bohumil dostal písemný souhlas, že může používat jeho příjmení. Brzy se narodil jeho nevlastní bratr. Mladý Bohumil vystudoval reálku, studoval právnickou fakultu, navštěvoval přednášky dějin literatury, umění a filozofie. Po uzavření vysokých škol vystřídal mnoho profesí.

Spisovatelem z povolání se stal až v roce 1963. Napsal mnoho knih, některé byly zfilmovány a obdržely mnoho cen. Byl stálým návštěvníkem hospody U zlatého tygra. Kde se setkal i s prezidentem Billem Clintonem.

Hrabal zemřel v roce 1997 po pádu v pátém patře Ortopedické kliniky nemocnice na Bulovce.

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

cyklomaraton-k24-201...
P5303064
rovna_prava_pro_vsec...
29
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.