Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Josef

Josef

T oto jméno je jedno z nejtypičtějších českých jmen. A rovněž máme krásné ženské jméno Josefka. Josef je u nás Pepík, Pepa. Jenže Josef je rozšířený po celém světě a původně je to jméno hebrejské. Můžeme si připomenout Josefa doprovázejícího Marii na cestě do Betléma, aby tam porodila Ježíška.

Josef nyní ztrácí na popularitě, ale pořád se drží mezi třicítkou nejpoužívanějších jmen u novorozenců.

Slavných Josefů máme u nás poměrně dost. Slavným nositelem toho jména je i jedna známá literární postava Josef Švejk, jehož mistrně nakreslil velký malíř Josef Lada. Od stejného autora je kniha Kocour Mikeš, kde se objevuje také Pepík ševců z Hrusic. Máme i slavného hudebního skladatele Josefa Suka. Rovněž mezi sportovci je mnoho Josefů, Masopust, Bican. I v řadách herců je mnoho Josefů, Abrhám, Bek, Dvořák, Kemr, Laufer, Somer, Zíma, Vinklář.

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

vzduch-v-trinci-01
v-dolina2010-15
P6265901
vzduch-v-trinci-bez-...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.