Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Jak zničit krtka

Jak zničit krtka

J ak říká klasik, tedy pan Müller, když kreslil jeden z dílů světoznámého krtečka. Ten kreslený je velmi roztomilý a přece zahradníka rozčílil k nepříčetnosti. Nás, co máme zahrádky, to černé hrabavé stvoření dokáže rozčílit úplně stejně, ne-li ještě víc. Ve velmi teplém předjarním počasí se krtci probudili a ničili. Krtci se ovšem nesmí zabít, jsou zákonem chráněni, Dobrá je každá rada, která nám poradí, jak je ze zahrádky vyhnat.

Na prvním místě je důležitá prevence. Je důležité pravidelně kosit trávu. A snad i ničit chodbičky, protože krtci mají rádi svůj klid. Někdo říká, že dost pomáhají kočky.

Když už krtka na zahrádce máme, lze využít některých metod na jeho vyhnání. Můžeme zkusit rostliny, například afrikány, laskavce, pryšce, řepčíky nebo česnek. Někdo zase do nory nasadí olomoucké syrečky nebo citrónovou kůru. Lze použít i elektrické odpuzovače. Vydává zvuk, který je pro člověka neslyšitelný a krtka vyžene. Prý se ale stává, že krtek si na zvuk zvykne. Někteří si vyrábí odpuzovač sami. Do země se zabodne železná tyč, na ni nabodnete plastovou láhev, vytvarovanou jako větrník. Další rada zní, do krtčího tunelu zahrabat láhev od piva.

Pak existují ještě drastičtější způsoby jako lapit do pasti, použít gelovou návnadu nebo vykuřovací patronu.

Nevím, zda něco z toho funguje. Já vyzkoušela větrník a krtci si ho asi chodili poslouchat. Ještě jeden způsob používal můj strýc, snažil se krtky vytopit a oni si tam plavou s nakloněnou hlavou…

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

p1140625
edf-tour-2010-bielsk...
rovna_prava_pro_vsec...
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.