Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Krkonoše

Krkonoše

P ohled do zrcadla časně ráno je frustrující, cestou do práce dostanete špatnou náladu, protože s vámi cestují jen samí nesympatičtí lhostejní lidé a potom ještě „pan protivný“, tentokrát v podobě nabručeného šéfa - nejraději byste se otočili na podpadku a šli zase zpátky do postele. Také znáte ten pocit? Říká se mu „být zralý na dovolenou“. A víte co vám pomůže? Například krátký výlet do Krkonoš!

Na území Krkonoš se nachází nejstarší národní park v České republice. Pramení zde jedna z největších evropských řek Labe, dále řeky Úpa a Mumlava. Velmi známé a turisty vyhledávané jsou krkonošské vodopády, kterých tu návštěvník najde přes dvacet.

Místa s nejbohatší květenou, nazývané zahrádky, představují lokality mimořádného významu. Na mnoha místech Krkonoš, v korytech potoků a říček, se můžete setkat s jedinečnými přírodními útvary - „obřími hrnci“, kterých zde příroda vymodelovala něco přes 500.

Rozhodnete-li se pro návštěvu Krkonoš v létě, čeká na vás nepřeberné množství, jak atraktivně využít volný čas. Letní Krkonoše nabízejí nezapomenutelné zážitky z hřebenových túr, neopakovatelné pohledy z vrcholků hor, rozkvetlé horské louky, malebný pohled na rašeliniště a chladivé horské vodopády. Naleznete zde přes 800 km výborně značených turistických cest, které jsou zakresleny ve všech turistických mapách Krkonoš.

Okružní i cílové trasy vám umožní poznat zajímavá místa Krkonoš z jiného pohledu. V parném létě se jistě nenecháte ke koupání dvakrát pobízet, přírodní vodní plochy, rybníky, ale také koupání v řekách s koloritem horských masivů a přírodních scenerií skrývá dosud netušený zážitek.

Pokud vás tato nabídka zaujala, je pro vás připraveno zázemí ubytovacího zařízení s apartmány. Vlétě je vám k dispozici udržovaná zahrada s altánem, ohništěm, místem pro grilování a pískovištěm pro nejmenší. Apartmány leží v těsné blízkosti městečka Janské Lázně a nabízí tak nejen klid k odpočinku, ale i možnost návštěvy města.

Objevíte zde ideální podmínky pro turistiku, cyklistiku i klidné vycházky po okolí. Zkrátka nepříjdou ani milovníci vyjížděk v koňském sedle, cyklistům usnadní přesun místní cyklobus a dále zde naleznete golfové hřiště s nejkrásnějším panoramatem v České republice. Po aktivně stráveném dni vám jistě příjde vhod koupel v lázeňském bazénu s vířivkami a saunou nebo rehabilitační centrum s masážemi.

Přeji vám krásný odpočinek v oáze uprostřed Evropy!

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

73_2soutezni_den_290...
20
P5303072
krajsky-odborn10
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.