Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Nejlepší občerstvení pro motoristy

Nejlepší občerstvení pro motoristy

N ěkteré potraviny způsobí, že budete unaveni, jiné vám zase dodají energii a podpoří bdělost. Co za volantem konzumovat, abyste za jízdy neusnuli, pokud jedete třeba na dovolenou, což se může stát velkou tragédií. Rozhodně před jízdou myslete na to, abyste v autě měli co pít a to i když se jedná o krátkou trasu. Dostatek tekutin je základ, ideální je čistá voda bez bublinek a to přímo natočená z vodovodního kohoutku. Stále se mluví a propagují to i lékaři, že nejzdravější a nejčistší je voda, kterou máme doma k dispozici a to obyčejná voda.

Lepší je pít často a to po menších dávkách. Když do sebe nalijete půl litru vody naráz, tělo ji nezužitkuje a budete se cítit plní.

Jedete-li na delší cestu, je dobré dělat si přestávky na jídlo. Volte potraviny, které neunaví, ale naopak povzbudí. Nevhodná jsou těžká jídla, třeba velmi oblíbený klasický řízek, tučné maso, nebo uzeniny, třeba trvanlivý salám.

Vhodný je naopak celozrnný chléb, zelenina, ovoce, nebo třeba i ořechy, které se hodí ke křupání po celou cestu. Také si nezapomeňte vzít balíček nějakých cucavých bonbónů. Dobré jsou také borůvky třeba zavařené, ale při nich je velmi vhodné dát si je někde mimo auto. Pokud se šťáva z borůvek dostane na potahy v autě, tak každá žena ví, co to znamená. Samé fleky, které se špatně dají vyprat. Ale borůvky obsahují mnoho vitamínů, takže řidič nabude energii, kterou po dobu cesty potřebuje.

Před jízdou si také můžete dát ovesnou kaši. Ovesné vločky jsou lehké jídlo, které zasytí. A navíc ovesná kaše posypaná skořicí a vanilkovým cukrem, je velká dobrota. Chybu neuděláte ani s celozrnným chlebem namazaným máslem a na něj můžeme dát třeba uvařené vejce. Ve vejcích je vitamín B, který také pomáhá proti stresovým situacím, které někdy během jízdy mohou vzniknout.

Pokud jde o porce, je to stejné jako s pitím. Lépe málo a častěji, než se přejíst. A co vás za volantem spolehlivě probudí a osvěží je voda z čerstvě vymačkaného citronu. To pomáhá i mně doma, pokud se cítím dosti unavená.

Také byste neměli zapomenout na termo hrnek, který udrží nápoj teplý. A také je vhodná nějaká miska, nezapomeňte na ubrousky, pokud si budete potřebovat utřít ruce.

Takže pokud jedete na dovolenou, tak hlavně šťastnou cestu a to bez nehody.

Zdenka Křístková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

krajsky-odborn05
p1140797
P6231613
PICT0131
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.