Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články V Jeseníkách najdete odpočinek po celý rok

V Jeseníkách najdete odpočinek po celý rok

J eseníky jsou druhé nejvyšší pohoří České republiky a zároveň nejvyšší pohoří Moravy. Rozkládají se na severovýchodě republiky. Jeseníky lákají turisty k prožití aktivní rekreace. Na druhé straně nabízejí možnost dovolené všem, kteří mají rádi klid a odpočinek od běžných starostí.

Kilometry sjezdařských tratí se každou zimu zaplňují lyžaři z široka daleka. Sněhové podmínky, především v okolí nejvyšší hory Jeseníků (Praděd 1491) patří k nejlepším v ČR. Výhodná klimatická poloha zimního střediska Ovčárna umožňuje kvalitní lyžování obvykle až do pozdních jarních měsíců a vyjímkou není ani lyžování v květnu.

V mimořádné kvalitě podmínek k zimním sportům nezaostávají ani další střediska. Červenohorské nebo Ramzovské sedlo, Malá Morávka - Karlov, Staré Město pod Králickým Sněžníkem, Ostružná, Petříkov, Klepáčov. Všude naleznete výborné lyžařské terény, podpořené sítí turistických služeb. Milovníky běžkaření nadchnou stovky kilometrů udržovaných tratí, kterými jsou Jeseníky doslova protkány.

Ani letní měsíce neznamenají pro návštěvníky Jeseníků riziko nudy. Vyjma horské turistiky, která se dá provozovat prakticky celoročně, je možné navštívit celou řadu přírodních zajímavostí. Mechová jezírka a rašeliniště v Rejvízu, Rešovské vodopády, lázně Karlova Studánka či Jeseník poskytují možnosti výletů pro túrami znavené rekreanty.

Příjemnou relaxací je během slunečných letních dnů koupání. K tomoto účelu lze využít pláže u přehradní nádrže Slezká Harta, popřípadě několik okolních koupališť. K nejznámějším patří aquaparky v Zábřehu a Šumperku nebo bazény v Rapotíně, Štítech, Jeseníku atd.

Ani když začne nepřízeň počasí a zmaří veškeré plány k venkovním aktivitám, není nic ztraceno. Pobyt v Jeseníkách se dá obohatit kulturním programem v podobě návštěv historických pamětihodností. K nejnavštěvovanějším patří hrad Sovinec a zámky v Bruntále a Velkých Losinách.

Můžete si zpestřit i víkendy pokaždé jinde a v jiném objektu. Rekreační pobyt v Jeseníkách je ta správná volba pro vaší skvělou dovolenou!

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

63_vylet_2809-1407
Olympiada_v_Sizuoka1
IMG_0150
krajske_shromazdeni_...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.