Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Las Vegas

Las Vegas

P opulární město neřesti uprostřed nehostinné Mohavské pouště, je po celém světě známé svými kasiny, hernami, obchody, bohatým nočním životem. Na místě vidíte nejluxusnější a nejpompéznější hotely, které si vůbec nedokážeme představit. Las Vegas leží na západě USA ve státě Nevada.

V dnešním Las Vegas žije přibližně kolem dvou miliónů obyvatel. Město Las Vegas je známé především svým nočním životem, ale i zločinností. Srdcem Las Vegas je nazývaná část THE STRIP dlouhý 7,2 km. V této části je spousta hotelových komplexů, které jsou zároveň i obřími kasiny. Nachází se zde 18 z 25 největších hotelů na světě. V hotelích se můžete bavit 24 hodin denně. Jediným limitujícím faktorem je vaše peněženka nebo kreditní karta, kterou hrací automaty ochotně akceptují. Město, které nikdy nespí, automaty jsou zde na každém rohu od letiště, banky benzínové pumpy. Las Vegas je proslulé centrem různých zábav a hazardu, což je v ostatních místech USA zakázáno. V hernách nejsou okna a prostředí je tady stejné celých 24 hodin. Každý hotelový komplex je obrovský, je to jiný svět. Za denního světla je Las Vegas poloviční. Není nudné ani obyčejné.

Ve Vegas můžete být týdny a nikdy se nebudete nudit. Co ovšem nesmíte vynechat? Je to vyhlídková věž Stratosphere Tower u stejnojmenného hotelu. Je tady jeden z deseti nejrychlejších výtahů na světě. To je ovšem ten nejmenší adrenalin na celé věži. X-SCREAM je opravdu bláznivý zážitek, přetížení 4G, odstředivý kolotoč nebo vystřelení do prostoru s převážením to všechno na věži více než 300 metrů nad zemí s vyhlídkou na celé Vegas.

Krátce z historie

Oblast byla objevena Španěly v roce 1829 a tuto oblast právě pojmenovali Las Vegas. Město bylo založeno v roce 1905 a už v roce 1909 už zde bylo šest hotelů, jedenáct salónů a provozovaly se tu hazardní hry..

Od roku 1902 vedla městem železnice. V roce 1931 byly hazardní hry legalizovány a do Las Vegas jezdily za zábavou většinou dělníci ze stavby přehrady HOOVER DAM. Za dalších deset let postavily silnici z Las Vegas.

Nejznámější hotely

NEW YORK NEW YORK, hotel MIRAGE, CEASAR  PALACE, CIRCUS CIRCUS,TROPICANA, THE PALAZZO, MONTE CARLO aj.

Hotel Luxor, který má tvar pyramidy jeho zajímavostí je, že ve špičce je umístěn lasser, který v noci vrhá světlo do výše 15 km a je viditelný z letadla ve vzdálenosti 250 mil.

Svatba a rozvody

V Las Vegas v Nevadě je považováno za hlavní město svateb a rozvodů. Celkem je zde 50 kaplí a každoročně se koná 80 000 svateb. Nejznámější je LITTLE WHITE CHAPEL, která je v provozu 24 hodin denně a jedna z možností sňatku je v autě.

Jana Macková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

septik
img_3665
74_2soutezni_den_290...
krajsky-odborn02
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.