Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Kouzlo zimy v Korutanech

Kouzlo zimy v Korutanech

Z náme korutanské lyžařské oblasti Mölltal a Ankogel leží cca 550 km od Prahy.  Krásné místo pro sněhové radovánky. Na horských stráních si užijete nejen lyžování či posezení u teplého nápoje, ale i potěšení z přírodní krásy. Zdejší terény jsou určené spíše pro méně a středně náročné lyžaře.

Mezi horami se impozantně rozprostírá Presseggerské jezero. Sníh a mráz jej proměnily ve velkou ledovou plochu. Místni lidé i turisté se na něm prohánějí na bruslích, a tak vytvářejí na ledu pavučinu ladných čar. Jiní si zde užívají zábavu při hře zvané metaná. Pro ní je třeba led dokonale zamést a určitě se hodí trochu tréninku, jinak by člověk jen stěží poslal „kuželku“ tím správným směrem.

Všude potkáte běžkaře, ale nejvíc si užijí na jihu Korutan, v nádherném Gailtalu, nad nímž se tyčí Alpy a zasněžené vyrcholky Karnského hřebenu. Zdejší hosté oceňují především skvělé možnosti sportovního vyžití ve Skiaréně Kärnten.

Milovníci sjezdového lyžování se mohou prohánět s větrem o závod na 100 km dokonale upravených sjezdovek nejrůznějších stupňů obtížnosti. Své umění si mohou vyzkoušet i při jízdě v hlubokém sněhu. O ničím nerušené sportování sjezdařů se stará 30 vleků. Tak zvaný Milleniumexpress - nejdelší lanovka v Alpách - vás doveze z údolí přímo do Skicentra. A v údolí se k této lanovce dostanete pohodlně skibusem.

Kde jsou nadšenci lyžování, tam to žije. Spodní část sjezdovek Carnia se stává oblíbeým místem těch, kdo si chtějí užít nočního lyžování. Ti, kdo spíše preferují klidnější večery v příjemném interiéru, si mohou vychutnat zimní alpskou atmosféru v jedné z původních korutanských chalup.

U kachlových kamen a při teplém nápoji se velmi rychle v těle rozlije pohoda a regionální kulinářské speciality, jako je polévka z telecího, vepřového a kuřecího masa zjemněná kyselou smetanou - se postarají o vaše tělesné blaho.

Kromě sportování se v Korutanech dá objevovat také mnoho pamětihodností. Například Hermagor v srdci Gailtalu. Na kůru pozdě gotického farního kostela můžete obdivovat nástěnné malby ze 14. století. Z tohoto poklidného místa lze podniknout nádherné výlety a procházet se v panensky čisté přírodě a svěžím vzduchu. Krásnější zima asi opravdu už nemůže být!   

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_9257
v-dolina2011-04
P5303056
hipo1
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.