Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Robin Hood

Robin Hood

R obin Hood typ anglického hrdiny, co bohatým bere a chudým dává. Podle pověsti s celou svojí družinou žil v lese, kterému se říkalo Shervood. V období Richarda Lví Srdce, tedy na přelomu 12. a 13. století poblíž hradu Notthingem. Přímý doklad o legendě neexistuje. Dochovaly se jen drobné zmínky, příběh byl do té doby tradován ústní formou. Od počátku 16. století byla osoba z legendy ztotožňována se šlechticem Robinem z Locksley.

Robin z Locksley šlechtic, za doby vlády Richarda Lví Srdce. Přišel o všechen majetek. Odešel z Nottinghamu do Sherwoodeského lesa, kde se seznámil s uprchlíky. Mezi nimi našel přítele malého Johna, vynikajícího lukostřelce. Uprchlíci zvolili Roberta za vůdce a říkali mu Robin Hood. Robin se chtěl pomstít šerifovi za zabavený majetek. Tak přepadl každého zbohatlíka, který přejel Sherwoodem. Šlechta Robina nenáviděla, chudý lid ho miloval. Byla na něj vypsána odměna. Robin měl slabinu, miloval Marianu, královu sestřenici, která se měl provdat za Nottinghamského šerifa. Při lukostřelecké soutěži byl poraněn otrávenou dýkou. Rozloučil se s přáteli, sedl si ke stromu a zemřel. Na jeho hrobě leží kámen s nápisem: ZDE ODPOČÍVÁ ROBIN HOOD. CHUDÝ SE PŘED NÍM KLANĚL. BOHÁČ SE HO BÁL.

Škoda, že takových Robinů není víc. Myslím, že i u nás v republice by se nám jeden sešel.

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

p1140720
rakousko2011-08
krajske_shromazdeni_...
okolo-msk2011-502
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.