Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články K čemu slouží Mango

K čemu slouží Mango

M ango je ovoce, které se pěstuje hlavně v Indii, ale i v různých jiných zemích, kde je teplé klima. Mango je u nás běžně k dostání a to po celý rok v obchodech. Kdysi jsme toto ovoce znali jen z obrázků, protože u nás k dostání nebylo. Mango konzumujeme nejlépe čerstvé a vychlazené. Mango chutí připomíná broskev.

Mango má také blahodárný vliv na náš organismus. Obsahuje mnoho vitamínů E, C, B, a karoten. Mango má také velké množství minerálních látek, jako je hořčík, mangan, draslík a zinek. Mango má močopudné účinky. Jíst by ho měli také lidé, kteří mají problémy s tlakem. Mango totiž pomáhá krevní tlak regulovat.

Mango je vhodné i pro diabetiky. Zjistilo se, že konzumace manga snižuje hladinu glukózy více, než se předpokládalo. Konzumace manga udržuje naši pokožku svěží. Mango obsahuje také ve velkém množství vitamín A, který udržuje naši pleť vláčnou a tím přispívá ke kráse naší pleti a zpomaluje stárnutí. Mango se také doporučuje při ekzémech, ale nesmí být zánětlivá ložiska ekzému. Je dokázáno, že nedostatkem vitamínu A se pokožka vysušuje, tvoří se na ní šupiny a naše tělo rychleji stárne.

Pomáhá také při zrakové únavě a šerosleposti, působí preventivně proti nemocem z nachlazení, odrazí se to i na našich vlasech, přináší do vlasů barvu, uklidňuje nervy a pomáhá zvládat stresové situace.

Mango můžeme využít i v kuchyni. Hodí se jako příloha k masu a omáčkám. Z manga můžeme udělat džem a dá se použít i na sirup.

Z manga si můžeme zasadit pecku, ze které nám vyroste pěkná rostlina, která udělá okrasu v našem domě.

Zdenka Křístková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rakousko2011-21
48_1soutezni_den_270...
08_prijezd_2509-0731
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.