Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Problémy s usínáním

Problémy s usínáním

K dyž si večer lehneme do postele, převalujeme se z jedné strany na druhou a nemůžeme usnout i když tělo je po náročném dni unavené? Proč? Často tím trpí lidé, kteří jsou po celý den aktivní. Tělo i mozek se potřebují zklidnit a to nejde z minuty na minutu, zkrátka k tomu potřebují svůj čas. Hlavou se nám honí různé dojmy, starosti a radosti, snaha honem dořešit problémy je také na obtíž. Také nás mohou trápit různé velké i malé bolesti. Tělo, které je přetažené má také problémy s usínáním, i když se to na první pohled nemusí zdát, ale je to tak. Tělo i duše jsou natolik unavené, že nemají sílu usnout, protože celkové nastavení je hluboko pod úrovní běžné únavy. Profesor Vondráček viděl řešení ve slabé kávě, která by měla tělo povzbudit, aby mohlo usnout.

Když si večer lehneme do vyvětrané místnosti a spánek nepřichází ani po půl hodině, neměli bychom se věnovat televizi ani napínavé knížce, ale např. úklidu, který nás po chvíli přestane bavit, a raději si lehneme do postele a usneme.

Další metodou je počítání oveček, které ale u nikoho stejně nezabírá.

Nejlepší asi je pustit si uklidňující hudbu např. zpívání ptáků v pralese, šumění moře nebo si představovat něco pěkného.

Všem přeji klidné a rychlé usínání.

Jarmila Jalowiczorová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

krajsky-odborn07
konf-bez-barier02
P6265906
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.