Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Proč je zdravý pobyt u moře

Proč je zdravý pobyt u moře

K dyž nastane jaro, každý většinou začne přemýšlet kam se vydat v létě na dovolenou. Pokud jsou na to finance, je nejlepší dovolená u moře. Dnes už není takový rozdíl mezi cenami u nás v Česku, nebo v zahraničí. Tak jako každý rok cestovní kanceláře nabízí celou škálu různých pobytů. A to za různé ceny. Spousta lidí čeká na to, až přijde ta vhodná sleva. Nejlépe je slevy sledovat už od začátku roku. Každý z nás má určitě největší radost, když ho dovolená vyjde co nejlevněji.

Někteří jezdí raději do hotelu, protože tam je větší pohodlí, nemusíte se starat o jídlo. Další skupina, třeba raději zvolí pobyt v apartmánu, kde si raději uvaří a to se potom veze plné auto potravin, většinou už předvařených, nebo skoro hotových. Ovšem horší je, když auto třeba nemáte, to potom je rozhodně lepší dovolená v hotelu, kam vás autobus přiveze až na místo. Pokud máte apartmán se svým vlastním vchodem a nemusíte se potkávat s majiteli, protože některému z nás to třeba vadí. Zase jiní lidé mají rádi společnost a přítomnost majitelů jim vůbec nevadí, ba naopak. Rádi promluví a také se dozví, kde se nachází třeba nějaké památky atd.

Ale proč je zdravý pobyt u moře?

Přímořské klima má blahodárné účinky na naše zdraví. Zvláště pokud máte doma dítě, které je alergik, nebo trpí ekzémem či lupénkou. A nebo, pokud máte třeba zdravotní problémy i vy. Investice do pobytu u moře, je současně investicí i do vašeho zdraví. A to se nedá vyčíslit penězi. Nejenže si odpočinete od každodenních starostí, ale zasportujete si, většinou jízdou na kole, pokud je ovšem k dispozici, nebo chůzí, opálíte se a hlavně posílíte vaši imunitu. Je známo, že prospěšnost látek obsažených v mořské vodě, prospívají imunitnímu systému. Důležitý je vitamín D, který získáváte ze slunečních paprsků. Pokud jej má tělo málo, nemá dostatečnou schopnost odolávat různým bakteriím a virům. Nezapomeňte také tolik důležitý opalovací krém a to s vysokým ochranným faktorem. A samozřejmě je také důležitá pokrývka hlavy. Nejlépe nějaký slaměný klobouk, nebo kšiltovka.

U moře se také lépe dýchá. Mořský vzduch je vlhký a přesycený minerály. Pomáhá rozpouštět hleny v dýchacích cestách. U moře je nízká koncentrace pylu a prachu a je proto ideální pro astmatiky a alergiky. Každý den, který pobýváme u moře se počítá. Nejlépe je dva, nebo více týdnů, také podle toho kolik si to můžete dovolit finančně. Jsou lidé, kteří stráví u moře třeba i dva měsíce. Nejprve si několik dní zvykáte na podnebí a potom začínáte relaxovat. Rozhodně dovolená je nejkrásnější u moře.

Zdenka Křístková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

02_prijezd_2409-1710
luhacovice-19
18_zahajeni_2609-123...
11_prijezd_2509-1756
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.