Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Fetišismus

Fetišismus

F etišismus se rozděluje na náboženský a sexuální. Náboženský fetišismus je uctívání neživých předmětů, kterým je připisována magická vlastnost. Sexuální fetišismus je erotické zaměření na některé předměty, jako například spodní prádlo, boty nebo speciální látky.

Pokud muže vzrušuje partnerka v hezkém spodním prádle nebo na vysokých podpatcích, není na tom nic zvláštního. Není to ještě fetišismus. Fetišistu dokáže vzrušit a uspokojit pouze partnerka, která má konkrétní oblečení nebo obutí. Tyto věci fetišistu vzrušují víc než samotná partnerka a jsou k uspokojení nezbytně nutné. Partnerka je až na druhém místě. Sexuálním objektem se stávají určité věci.

Podle J. Bancrofta je sexuální fetišismus rozdělený do tří základních typů podle motivačních signálů.
?    Člověka vzrušuje pouze část partnerova těla, například nohy, prsa, vlasy. O samotného partnera fetišista nemá zájem.
?    Neživé prodloužení těla. Tím je myšleno, že člověka vzrušuje oblečení, obutí nebo doplňky na partnerovým těle. Jedná se především o spodní prádlo, boty na vysokém podpatku nebo korzet. I v tomto případě fetišistu vzrušují výhradně tyto doplňky a ne partnerka.
?    Specifické látky. Jedná se především o latex, kůži, PVC, gumu a angorské svetříky. Fetišistu vzrušuje na těchto látkách jejich vzhled, vůně, elastičnost a příjemný pocit na dotek.

Fetišisté se dále můžou zaměřovat na zvířata, mrtvoly, sochy, na nečistoty na lidském těle nebo na oheň. Nejedná se však o zoofilii, nekrofilii, mysofilii nebo o pyrofilii. Fetišista nemusí být například v kontaktu se zvířetem nebo mrtvolou aby dosáhl sexuálního uspokojení. Stačí mu mít třeba jen obojek od psa nebo obrázek mrtvoly a při tom masturbovat.

Fetišismus není většinou nebezpečný. K nezákonnému jednání však může dojít například, když se fetišista snaží ukrást luxusní spodní prádlo z cizí prádelní šňůry.

Jarmila Jalowiczorová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_9221
cyklomaraton-k24-201...
70_2soutezni_den_290...
okolo-msk2011-301
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.