Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Obora Hukvaldy

Obora Hukvaldy

P řírodní památka Hradní vrch Hukvaldy byla zřízena v roce 1999. Rozkládá se na kopci. Na jeho vrcholu stojí hrad Hukvaldy. Na svazích kopce se nachází historická hradní obora. V lesním porostu převažuje bučina. Stáří stromů se odhaduje 160 – 240 let. V korunách starých stromů hnízdí různé druhy ptáků. U příjezdové cesty na hrad vytvořil se mohutný kořenový systém u několika starých buků

Obora láká na procházky. Ať vzhůru k hradu do kopce nebo po rovině k hájovně. Po loukách se pohybuje velké množství zvěře, není příliš plachá a dá se pozorovat. Vánoční vichr značně poškodil stromy v oboře, mnoho jich spadlo, některé jsou rozřezány okolo cesty.

Ještě jedno zvířátko potkáte po cestě. Určitě před vámi neuteče. Je to památník Lišky Bystroušky, děti ji mají rády, lezou po kamenech a snaží se dosáhnout na špičku liščího ohonu, tlapky nebo na čumáček. Památník i celý park připomíná skladatele Leoše Janáčka. V parku se každoročně koná festival.

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_3656
konf-bez-barier06
konf-bez-barier19
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.