Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Zdravý pobyt pod Řípem

Zdravý pobyt pod Řípem

A ni ne čtyřicet kilometrů od Prahy najdete České středohoří, je to půvabná krajina v samém srdci naši vlasti - místo, na které zamířil i praotec Čech, když hledal nejkrásnější místo pro svůj lid. Moc dobře věděl, proč se usadil právě zde, v přívětivé, typicky české krajině na dosah Řípu a Milešovky. Chráněná krajinná oblast České středohoří se rozprostírá na severu Čech, po obou březích dolního toku české části Labe.

Specifické přírodní podmínky (průměrné roční teploty kolem 9 -15°C, vhodné srážky) jsou důvodem, proč je České středohoří jedna z nejbohatších oblastí na množství druhů rostlin a živočichů v České republice.

Díky vhodným přírodním podmínkám bylo České středohoří velmi brzy osídleno a kultivováno lidmi. Během staletí se tu vyvinula svérázná, harmonicky utvářená krajina typického reliefu, krajina ovocných sadů, protkaná množstvím drobných sídel s lidovou zástavbou a vznosnými historickými památkami.

Kromě nádherné přírody zde naleznete i mnoho romantických hradů a zřícenin, ale především zde naleznete mnoho naučných stezek, po nichž se můžete pustit do poznávání tohoto nádherného kraje. K těm, které se nejvíce doporučují, patří třeba stezky Boreč, Lovoč nebo naučná stezka Údolí Hasiny u Lipence.

Kdyby vám nestačila ani pěší turistika po přírodě, naleznete v Českém středohoří i místo, kde si můžete v klidu odpočinout a zregenerovat všechny své síly. Toto místo najdete v Míšenských lázních. Sedm lázeňských pavilonů se rozkládá v klidném údolí Míšenského potoka a obklopuje je romantický park s rybníky, přičemž součástí terapie může být i rybaření!Centrum tvoří secesní budova architekta Jana Letzela, ve které naleznete jídelnu, restauraci a také příjemnou kavárnu.

Lázeňský pobyt dnes není už jen privilegiem pacientů po těžkých operacích. Není totiž nic příjemnějšího, než se alespoň jednou ročně nechat opečovávat! Třeba zkusit zábal z mořských řas, který snižuje hladinu cholesterolu a narušuje tukové buňky - kila navíc, třeste se! Speciálně v Lázních Mšené provádějí také reflexní masáž plosky nohy. Ženy určitě zajásají nad možností dopřát si manuální lymfodrenáž. Tento složitý název se používá pro masáž, která pomáhá při otocích, revmatismu, migrénách a podpůrně i při léčbě celulitidy.

Maséři tvrdí, že se jí nevyrovná žádná kosmetická kúra.

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

img_9218
PA062159
P5303062
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.