Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Děti a příroda

Děti a příroda

V minulosti děti trávily téměř všechen čas v přírodě. Lezly po stromech, potok přecházely přes kládu. Dnes tyto činnosti, které byly samozřejmostí, se stávají vzácností. Děti místo do přírody chodí do supermarketů, potom sedí doma u televize nebo u počítače. Tím se stávají nemotornější, obéznější, jsou častější úrazy apod. Nedostatečný pobyt v přírodě může vyvolat psychické problémy, děti tak více podléhají stresům a depresím, jsou méně kreativní a neschopné řešit problémy.

Pobyt v přírodě nabízí nezastupelnou řadu podmětů potřebných pro zdravý a všestranny rozvoj dětí. Ty by měly trávit v přírodě co nejvíce času, a to od útlého věku, kdy si pěstují návyky pro celý život.

Pobyt venku je velmi důležitý za každého počasí a kažkou roční dobu. Pěstují si tak odolnost vůčí nemocem (imunitu). Vždyť každá roční doba má své kouzlo: na jaře kvetou kytičky, v létě se můžeme koupat v potoce, chodit na houby, na podzim dozrávají jablka, listí se zbarvuje, děti mohou sbírat kaštany a vyrobit si z nich figurky tvířátek, a v zimě se sáňkovat, postavit ze sněhu sněhuláka nebo iglů, zahrát sněhovou bitvu atd. Choďte s dětmi co nejvíce ven.

Pobyt venku musíme samozřejmě přizpůsobit počasí, věku a zdravotnímu stavu dítěte.

Jarmila Jalowiczorová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_5439
38_1soutezni_den_270...
01_prijezd_2409-1528
v-dolina2010-15
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.