Léčivá pokojová rostlina Aloe vera

U ž ve starověkém Egyptě věděli, že výtažky rostliny Aloe vera působí protibakteriálně a protizánětlivě. Říká se, že v téhle rostlině najdete celou lékárnu. Umí čistit střeva, detoxikuje organismus, hlavně játra a ledviny. Užívá se při gynekologických problémech, mykózách, pomáhá při alergiích, astmatech a ekzémech.

Jak rostlinu používat
Slupka má hořkou chuť a může podráždit kůži. Aloe používejte tak, že list podélně rozpůlíte a lžičkou z něj seškrábněte gelovou vrstvu. Nebo pokud potřebujete jen malé množství, dá se tento list použít vícekrát a to tak, že odříznete pouze jen vrchní část listu.

Čistý gel pak můžete nanášet na čistou pokožku, nebo ho naředit vodou a pít.

GEL

Rozetřený na pokožce velmi dobře léčí popáleniny, odřeniny, urychluje hojení, skvělý je také na akné (což je vhodné pro dospívající mládež, která má s tímhle pubertálním vývojem problémy) příznivě působí i na vyrážky a ekzémy.

KONCENTRÁT
100% přírodní koncentrát ze šťávy naředěný vodou je výborný jako osvěžující nápoj, který pomáhá při zánětech močových cest a zlepšuje trávení.

ČAJ
Pravidelné pití bylinného čaje čistí od toxinů, regeneruje tělo a podporuje trávení.

Pěstovat se dá i doma v květináči, určitě mnoho z nás má tuto pokojovou rostlinu i doma. Aloe je velice nenáročná rostlina na pěstování. Jsou jen dvě věci, na které je potřeba pamatovat. Nemá ráda přílišnou zálivku a nepřežije mráz.

Pokud se budete řídit těmito radami, tak můžete tuhle rostlinku mít doma ve vašem pokoji.

Zdenka Křístková


 
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.