Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Léčivá pokojová rostlina Aloe vera

Léčivá pokojová rostlina Aloe vera

U ž ve starověkém Egyptě věděli, že výtažky rostliny Aloe vera působí protibakteriálně a protizánětlivě. Říká se, že v téhle rostlině najdete celou lékárnu. Umí čistit střeva, detoxikuje organismus, hlavně játra a ledviny. Užívá se při gynekologických problémech, mykózách, pomáhá při alergiích, astmatech a ekzémech.

Jak rostlinu používat
Slupka má hořkou chuť a může podráždit kůži. Aloe používejte tak, že list podélně rozpůlíte a lžičkou z něj seškrábněte gelovou vrstvu. Nebo pokud potřebujete jen malé množství, dá se tento list použít vícekrát a to tak, že odříznete pouze jen vrchní část listu.

Čistý gel pak můžete nanášet na čistou pokožku, nebo ho naředit vodou a pít.

GEL

Rozetřený na pokožce velmi dobře léčí popáleniny, odřeniny, urychluje hojení, skvělý je také na akné (což je vhodné pro dospívající mládež, která má s tímhle pubertálním vývojem problémy) příznivě působí i na vyrážky a ekzémy.

KONCENTRÁT
100% přírodní koncentrát ze šťávy naředěný vodou je výborný jako osvěžující nápoj, který pomáhá při zánětech močových cest a zlepšuje trávení.

ČAJ
Pravidelné pití bylinného čaje čistí od toxinů, regeneruje tělo a podporuje trávení.

Pěstovat se dá i doma v květináči, určitě mnoho z nás má tuto pokojovou rostlinu i doma. Aloe je velice nenáročná rostlina na pěstování. Jsou jen dvě věci, na které je potřeba pamatovat. Nemá ráda přílišnou zálivku a nepřežije mráz.

Pokud se budete řídit těmito radami, tak můžete tuhle rostlinku mít doma ve vašem pokoji.

Zdenka Křístková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

29_zahajeni_2609-163...
konf-bez-barier07
konference-karvina04
narozky4
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.