Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články MMS (Master Mineral Solution), laciný všelék, nebo lobby farmaceutických firem?

MMS (Master Mineral Solution), laciný všelék, nebo lobby farmaceutických firem?

P řed 17 lety přichází Američan Jim Humble s látkou, kterou nazve MMS (v překladu Mistrovský minerální roztok). Údajně postupně zjistí, že MMS může léčit až 90 % všech známých nemocí. Lékaři před tímto „lékem“ ale varují. Nejde však o zájem farmaceutických firem, které nechtějí na trhu účinné medikamenty?

Jim Humble pracuje léta jako inženýr a vydává se do džungle Jižní Ameriky, kde léčí úspěšně desítky lidí nakažených malárií. Zprávy o zázračném šamanovi se brzy rozkřiknou po širokém okolí a první problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Na popud několika amerických farmaceutických společností jej měla zastavit sama vláda Guyany. Jim Humble se rozhodne pokračovat ve svých pokusech v USA, aby zjistil, která konkrétní složka v roztoku má léčivé účinky. Domnívá se, že kysličník chloričitý. Brzy se mu podaří látku zdokonalit tak, že zabírá na jakéhokoliv pacienta.

Své pokusy a teorie zkoumá celý rok, i když nemá vystudovanou chemii. Domnívá se, že kysličník chloričitý je schopný v těle zoxidovat pouze zárodky, které způsobují nemoci, zatímco vše, co je pro tělo prospěšné, nechá na pokoji. Vysvětluje, že kysličník chloričitý zabíjí viry odlišným způsobem. Místo toho, aby zabil jádro viru, zabraňuje utváření zvláštních virových proteinů, kdy to má za následek zničení viru. Stejně tak působí na bakterie a parazity. MMS účinkuje údajně na chřipky a záněty okamžitě, nevyléčitelné choroby, jako je rakovina, malárie, astma, cukrovka, roztroušená skleróza či AIDS, potřebuje tři týdny.

Podle lékařů je však Humbleova teorie o účincích na viry a bakterie nesmysl. V některých zemích není údajný lék zakázaný a odvážný člověk si ho může koupit v balení, které obsahuje chloritan sodný a kyselinu citrónovou. Jim Humble říká, že po aktivaci 10% roztokem kyseliny se již v roztoku jedovatý chloritan sodný nenachází a není v něm tedy nic, co by mohlo naleptat zažívací trakt. Odborníci jsou však jiného názoru. Smícháním obou látek vznikne podle nich oxid chloričitý. Ten je používán jako dezinfekce. Může údajně dojít k závažnému poleptání orgánů, proto je ve většině zemí zakázán. Také u nás varuje mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Martina Šmídtová před bezohledným hazardem se zdravím u tohoto přípravku.

Mnozí se ale ptají, zda důvodem zákazu stojí skutečně starost o zdraví pacientů. Zastánci MMS a samotný Humble jsou přesvědčeni, že za zamítavým postojem států a lékařského světa stojí peníze. Nabídnul svůj prostředek i zakladateli Microsoftu Billu Gatesovi, který podporuje očkování v Africe. Ten opakovaně vždy odmítl. Může být důvodem to, že by tento snadno dostupný a levný prostředek ohrozil prodej stávajících léků, ve kterých jsou bilióny dolarů? Výzkum MMS, který by povolil léčivo, doposud neproběhl.

Také v zemích Afriky testuje Jim Humble svůj všelék na postižených malárií a trvdí, že se mu podařilo vyléčit tisíce nemocných a nikdo při této nebezpečné metodě o život nepřišel. I v Africe se vyskytly komplikace, neboť misionáři docházejí k závěru, že Humble je ďábel a varují domorodce, aby jej nevyhledávali. Humblovým experimentům se nabídlo Mexiko. Je zde vytvořena nezisková asociace, do které je zapojena řada lékařů. V současné době provádí klinické testy, zda lék skutečně dokáže porazit smrtelné nemoci.

Mohou tento geniální objev skutečně bojkotovat nadnárodní firmy s léčivy, nebo jde o nebezpečnou a nefungující metodu, jak stále varují lékaři?

Jana Bičaniková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

v-dolina2011-04
P1100027
priprava2011-06
rakousko2011-08
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.