Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Lázně v Třeboni

Lázně v Třeboni

D o třeboňských lázní lidé nejčastěji jezdí s potížemi s páteří, s bolestmi v zádech, za krkem, v kyčlích nebo kolenou. Obecně se tedy zaměřují na nemoci pohybového aparátu. Pokud tedy trpíte degenerativním onemocněním kloubů, revmatem, osteoporózou, artritidou, Bechtěrevovou nemocí, dnou, vertebrogenním algickým syndromem, funkční poruchou nebo bolestmi kloubů, měkkých tkání, případně jste po úrazu a operací pohybového aparátu (včetně operací s kloubní náhradou), jsou pro vás třeboňské lázně jako stvořené.

V Třeboni najdete dva lázeňské domy. Bertiny lázně a lázně Aurora. Aurora se nachází v klidném prostředí rozsáhlého parku na břehu rybníka Svět asi jeden kilometr od historického centra Třeboně a hostům poskytuje veškeré pohodlí pod jednou střechou - ubytování, stravování i léčení a wellness. Bertiny lázně se nacházejí v krásném prostředí kousek od historického jádra Třeboně. Obtéká je klenot jižních Čech Zlatá stoka a díky tomu si mohou klienti plně vychutnat klidnou atmosféru starybylého města ve spojení s přírodou.

Oba lázeňské domy nabízejí specialisty v oblasti pohybové a fyzikální terapie, masáží, zábalů, koupelí a speciálních procedur. Léčebné programy využívají vlastnosti rašeliny z rašelinišť třeboňských blat v blízkém okolí. Než se ale ponoříte do vyhlášeného třeboňského bahna, je nutné podstoupit lékařskou vstupní kontrolu.

Třeboňský druh rašeliny vznikl z rostlin ostřice, orobince a rákosu a obsahuje železo a síru. Vysušená rozmělněná rašelina se mísí ve velkých kádích s vodou a je zahřívaná na teplotu 38 až 39°C. Tato směs pak cestuje potrubím do speciálních van určených ke koupelím. Slatinná procedůra trvá 15 minut, pak sprcha, odpočinek v suchém ovinu a masáž. Hlavním účinkem slatinných koupelí je prohřívání organismu, hydratace kůže a zvýšení obranyschopnosti. U lidí s pohybovými obtížemi snižuje svalové napětí, zmírňuje bolesti, zajišťuje lepší prokrvení tkání a rychlejší regeneraci.

Novinkou v Bertiných lázních je koupel ve sladkovodní řase chlorelle. Není to žabinec z rybníka ani špína. Řasu pěstuje botanický ústav a koupel v ní má detoxikační a hydratační účinky. V žádných jiných lázních tuto proceduru nenajdete.

Díky krásné krajině a účinkům slatinných koupelí si místo získavá oblibu u stálé širší veřejnosti. Za dlouhou dobu existence, lázně navštívily statisíce spokojených klientů, v současné době je to okolo třiceti tisíc ročně.

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

m-r-polsko2011-06
krajsky-odborn14
konf-bez-barier21
v-dolina2010-19
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.