Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Jak si ochočit osmáka degu

Jak si ochočit osmáka degu

O chočení osmáka není jednoduchý proces a rozhodně byste ho neměli uspěchat. Až si osmáka přinesete domů, doporučuje se nechat ho tři dny v naprostém klidu, nesahat na něj a nelekat ho prudkými pohyby ani hlukem. Dopřejte mu čas, aby si zvykl na nové prostředí, a mezitím si k němu občas na chvíli sedněte a klidně a tiše k němu mluvte. Nejlepší je říkat osmákovi jménem, dříve si na to zvykne

Po této době hájení zkuste ke svému zvířátku do ubikace přiložit ruku a čekejte, zda k vám samo přijde. Většinou zvědavost zvítězí nad strachem a osmák se přiblíží, bude vás očichávat, jemně okusovat. Hlavně nikdy prudce necukněte a pořád na kamaráda mluvte klidným hlasem, na který si už zvykl. Pokud se osmáček nebojí, můžete ho zkusit jemně pohladit nebo podrbat.

Jakmile si osmák zvykne na vaši ruku, akci zopakujte, ale do ruky si vložte něco dobrého na zub. Znovu počkejte, až osmák přijde, jídlo si vezme a odběhne si ho sníst. To dělejte klidně pětkrát denně přibližně týden. Teprve poté se můžete pokusit vzít si svého mazlíčka do ruky.

Přiběhne na zavolání?

Ano osmák je chytré zvířátko a je ho možné vycvičit, aby přiběhl na zavolání. Výcvik spojte s ochočováním – vezměte si do ruky oblíbený pamlsek, mluvte na osmáka jeho jménem a zkoušejte ho přivolat. To byste měli dělat často. Dříve či později to osmák pochopí a bude k vám přibíhat na zvuk svého jména. Musíte být ale trpěliví.

Zdenka Křístková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

vzduch-v-trinci-01
16
konf-bez-barier12
konference-karvina01
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.