Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Blíží se vánoce, svátky klidu

Blíží se vánoce, svátky klidu

P ředvánoční období, přináší pro ženy velký shon, aby vše bylo uklizeno, sháníme dárky, abychom udělali radost svým dětem a nejbližší rodině. Většina z nás peče cukroví, ale jsou i takové ženy, které buď nemají čas a nechají si cukroví napéct a nebo si cukroví koupí v obchodě.

Samozřejmě že kupované cukroví v marketech není až tak lahodné a dobré, jak to naše Vánoční a to upečené.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Většina žen ale potvrzuje pravý opak, jak už jsem se zmínila na začátku. Čím více se Vánoční svátky blíží, tím více jsme podrážděnější a mnoho z nás propadá depresím. Nestihají úklid, mnohdy nemají čas ani nakoupit a zabalit dárky. A nebo, na ně někdy nemají ani peníze, jak už to v dnešní době je.

Muži Vánoce a období, tolik neprožívají. Svátky je nechávají v klidu, což se o ženách rozhodně říci nedá. Nejvíce je trápí starosti o domácnost, avšak i finance jsou také důležité. Co by jsme to měli za Vánoce, pokud by třeba pod stromečkem nebyl žádný dárek, aspoň maličkost, která určitě každého potěší a to hlavně děti.

Naše a všechny jiné děti se na Vánoce těší. Mnoho z nich si píše třeba, co by si přáli pod stromeček. Dělají to většinou tak, že napíší psaníčko, co by si přáli a dají je za okno. Potom se stále chodí dívat, zdali si už Ježíšek psaní a to jejich přání, co si přejí pod stromeček už nevzal. Pokud psaníčko zmizí, tak děti mají velkou radost. Většinou chodí za námi rodiči, že psaníčko už je z okna pryč a mají z toho pochopitelně velikánskou radost.

A nastává ten okamžik, kdy se děti začínají těšit a stále o tom s rodiči hovoří, zdali jim Ježíšek dárky, které si napsali přinese.

A samozřejmě my tvrdíme, že pokud byli hodné, tak něco pod stromečkem určitě najdou.

Každý prožívá svátky úplně jinak, někteří s radostí, jiní se žalem a smutkem. Pokud se vám stane před Vánocemi nějaká hrozná tragédie, tak jistě jsou pro rodinu smutné.

Proto přeji všem, aby prožili Vánoční svátky v klidu a míru, aby se nemuseli bát o děti, nebo třeba své syny, kteří prožívají život někde v jiné zemi a nemohou se dostat k rodině domů. To je potom velmi smutné a už svátky Vánoční nejsou naplněny klidem a bez starostí.

Takže Vánoce jsou pro všechny takové, jak si je každý udělá anebo pro svoji radost připraví. A to tak, aby byly co nejhezčí, nejpěknější a nejklidnější.

Zdenka Křístková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rakousko2011-02
v-dolina2011-08
P6231623
P6231626
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.