Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Proč mu nezáleží na tom, jak doma vypadá?

Proč mu nezáleží na tom, jak doma vypadá?

K dyž jsem se podívala na svého muže, který se v roztrhaných, vytahaných teplákách a s mastnými neučesanými vlasy rozvaloval na gauči, blesklo mi hlavou: Tohle že je ten muž, kvůli kterému se mi kdysi třásla kolena a svítily hvězdy v očích? Asi mu už na mně nezáleží! Asi rozhodně nejsem jediná žena, která se tímto problémem trápí. Když pomine poměrně krátké období zamilovanosti a život se dostane do všedních kolejí, muži zpohodlní. Čím to je?

Muži jsou v zásadě mnohem ješitnější než ženy. Potvrdila to i anketa, podle které se 68 % mužů označilo za atraktivní a bezchybné! při takovém sebevědomí si přece MUŽ může dovolit vypadat zanedbaně, i když po ženě vyžaduje opak. Musí být nalíčená a ustrojená i doma. Je to přece ON, kdo si každý den musí vzít oblek a kravatu, aby v práci dobře vypadal, doma se přece nebude strojit!

V naší společnosti pořád převládá hodně rozšířený názor, že u mužů nehraje roli krása, ale daleko víc peníze a luxusní auto. Proto muži rádi předvádějí, co vlastní. Chlubit se oblečením je považováno za nemožné. Kromě toho se přece každý muž rád považuje za drsného chlapa.

Co ale dělat, když ten drsňák už kvůli nám nechce hezky vypadat? Zatáhněte v pravý čas za záchrannou brzdu. Budete-li dlouho tolerovat jeho pohodlnost, nepřímo ho v ní podporujete. Pak si ale nemůžete stěžovat, že váš miláček chodí doma v tilku a trenýrkách.

Sledujte pozorně první příznaky (například i nedostatečnou hygienu) a postupujte rafinovaně. Až se budete spolu dívat na nějaký film, obdivujte upravený vzhled hlavního představitele. To zabírá vždycky! Nebo jděte příkladem a oblékejte se zvlášť vybraně. Když ale ani tohle nepomůže, musíte mu na rovinu říct, že jste kvůli jeho chování nešťastná a že to poznamenává váš vztah.

Nejdůležitější je, abyste pořád jen nerýpala, jinak se zatne a všechno zůstane, jak to je! Ne-li hůř!

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P1090954
Olympiada_v_Sizuoka1
konf-bez-barier10
P5303044
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.