Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Po stopách tajemna

Po stopách tajemna

B yl to zážitek, na který nikdy v životě nezapomene Angelika Seidler. Spíše náhodou než záměrně si chtěla prohlédnout klášterní kostel St. Gildard v městečku Nevers a tam zvědavě přistoupila ke schránce, která byla obklopena zvědavými turisty. „Skleněný sarkofág, ve kterém byla uložena mrtvola“. Nejdříve se s úlekem chtěla odvrátit, ale potom přece jen zvítězila zvědavost a ona se podívala lépe. Ležela tam mladá jeptiška, s krásným obličejem. Vypadala jako sněhurka.

„Sněhurka“ je mrtvola pasačky Bernadetty Soubirous, která v roce 1858 po zjevení Panny Marie objevila v Lurdách zázračný pramen. Bernadetta se stala jeptiškou a zemřela v roce 1879, ale její tělo se ještě dnes, po tolika letech, nachází v podivuhodně dobrém stavu. Jedná se opravdu o zázrak?

To, že se tělo po smrti rozpadne na prach, je zákon přírody. Ale znovu se stává, že tento neodvolatelný zákon najednou neplatí. Jenom v samotné Evropě je uctíváno na 100 mrtvol svatých, které se nerozložily. Některé z nich prý dokonce kolem sebe šíří líbeznou vůni. Většina takto zachovaných svatých je uložena v Itálii, jako například svatá Kateřina ze Sieny.

K těmto nevysvětlitelným jevům dochází ale i v jiných kulturách a náboženstvích. Senzační případ byl hlášen i z Burjatska, části Ruské republiky. Tam soudní lékaři exhumovali tělo mnicha Dorzha LLtigilova, který zemřel 1927 a byl pohřben v klášteře nedaleko hlavního města Ulan-Ude. Jeho tělo nejeví dodnes žádné známky rozkladu. Je to snad skutečně znamením toho, že síla ducha dokáže obejít dokonce i zákony těla? Mnich, zemřel ve vzpřímeném sedu, v hluboké meditaci. Byly to magické síly, které jeho tělo přenesly do zvláštního stavu?

Proč někteří mrtví vypadají, jako by jenom spali? Třeba skutečně existují zázraky. Jak a proč zůstala těla těchto zemřelých zachováná? Chtějí tím snad lidé, nadaní obzvláště velkou zbožností, pozdějším generacím ukázat, že víra je silnější než smrt? Závěr je ale jednoznačný: Mrtvola je ve skutečnosti nabalzamována, a zázrak se tedy nekoná!

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6265911
25_zahajeni_2609-151...
p1140765
socialni-podnik05
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.