Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Lady Diana

Lady Diana

P rincezna z Walesu se narodila 1.7.1961 a tragicky zahynula v Paříži 31.8.1997 ve věku 36 let. Byla první manželkou následníka britského trůnu prince Charlese, s nímž měla dva syny, Harryho a Wiliama. Proslula především hojnou charitativní činností. Diana procházela z aristokratické rodiny, společně se svými rodiči a sourozenci vyrůstala v Park Huse na Sandrighamském statku. Po nějaké době se její rodiče rozvedli Diana tím byla velmi zasažena a spolu se svými sourozenci byla svěřena do otcovy péče.

Diana nikdy nepatřila mezi dobré studenty. Kvůli závěrečným zkouškám, které nezvládla, musela opustit institut. I přesto, že na škole nevynikala, dostala ocenění, které si vážilo jejího úsilí pomáhat těm, co to potřebují, dělat to co je správné. Po té chodila na soukromou školu do Švýcarska, ačkoliv se mohla pyšnit titulem Lady. Po návratu ze Švýcarska pracovala jako chůva, vychovatelka, a později také jako učitelka v mateřské školce.

Ráda a dobře tančila, zpívala a sportovala. Byla velmi štíhlá, vysoká a moderně se oblékala. Diana a sourozenci vyrůstali s otcem na královských statcích v SANDRINGHAMU v rodinném domě svého otce. Královskou rodinu znala od raného věku. S Charlesovými mladšími bratry si v dětství hrála.

Milostný život byl vždy spekulací tisku. Na budoucí manželku byly kladeny požadavky jako jsou:
  • Měla být členkou anglikánské církve
  • Nevinná dívka, která bude ke svému choti vzhlížet
  • Jeho nevěsta bude mít královský nebo šlechtický původ
A to Diana splňovala. Diana a Charles začali spolu chodit v roce 1980. Ze začátku svůj vztah museli tajit před médii a fotografy. Dne 29.7.1981 se konala svatba v katedrále Sv. Pavla. Na svatební cestu pluli do Středomoří na královské jachtě BRITANNA.

Dědicové trůnu

Tento pár nenechal veřejnost dlouho čekat na oznámení, že čekají nástupce trůnu. V roce 1982 porodila syna Williama o dva roky se narodil další chlapec princ Harry. Lady Diana velmi dobře plnila povinnosti královského života s úctou, která královskou rodinu povzbuzovala. Diana rozdávala teplo a zájem jak chudým lidem tak davům.

Manželská krize

Ve druhé polovině 80. let mezi Dianou a Charlesem se začaly objevovat problémy a vztah se začal zhoršovat. Jejich záliby se velice lišily. Pak začal Charles navštěvovat svou bývalou lásku Camillu, zatímco Diana trpěla bulimií a dokonce se pokusila o sebevraždu. Na veřejnosti se objevovali spolu, ale v soukromém životě si žil každý po svém. V roce 1996 byli rozvedeni. I po rozvodu však zůstávala členkou královské rodiny. Byla jedna z nejznámějších žen na světě. Navštívila Bosnu, Angolu a také pokračovala ve své práci v organizaci na pomoc lidem postiženým AIDS a působila v charitách pro děti.

V roce 1997 navštívila Angolu a sloužila u mezinárodního červeného kříže, chodila do nemocnic, do vesnic…

AIDS – Diana seděla na posteli u člověka, který byl nakažen virem HIV a hladila mu ruku. Tímto chtěla ukázat světu, že tito lidé si nezaslouží žádnou izolaci a opovržení.

Dianina smrt

Pozdě v noci 30.8.1997 opustila se svým milencem Dodim hotel v Palace Vendome v Paříži. Snažila se uniknout francouzským novinářům. Krátce po půlnoci 31.8.1997 vjelo auto do tunelu, Mercedes řídil opilý muž, který narazil do zdi odrazil se a pak narazil do pilíře. Milenec byl na místě mrtvý, Diana byla uvězněna pod troskami auta. Lékaři ji stabilizovali, ale zranění byla příliš rozsáhlá, byla převezena do nemocnice, kde podstoupila těžkou operaci, ale přes veškeré snažení těch nejlepších lékařů se Dianu nepodařilo zachránit. Lékaři museli nakonec konstatovat její smrt.

Dianina smrt byla provázena rozsáhlým smutkem celého světa. Truchlily milióny lidí a nejen z Londýna.

Je pohřbena ve svém domově, na malém ostrůvku uprostřed jezera známé jako THE OVAL. Cestu k jezírku lemuje 36 dubů, což znázorňuje její věk, ve kterém tragicky zahynula.

Jana Macková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

77_2soutezni_den_290...
P1100027
14_zahajeni_2609-103...
IMG_1018
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.