Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Svatý Mikuláš

Svatý Mikuláš

S vatý Mikuláš z Myry. Narodil se kolem roku 280 v Pateře. Zastával post biskupa. Už za svého života byl velmi oblíbený, proslul štědrostí k potřebným, chránil víru před pohanstvím a zastával se nespravedlivě obviněných. Mnoho zázraků se stalo na jeho přímluvu a je jedním z nejuctívanějším svatým ve východní církvi.

Pocházel ze zámožné obchodní rodiny. Po smrti otce své dědictví rozdal chudým. Byl vězněn v době pronásledování křesťanů. Zasazoval se o spravedlivé chody soudů a spravedlivý přístup k cizincům. Zúčastnil se Prvního nikajského koncilu.

Mikuláš zemřel 6. prosince okolo roku 350. Pohřben byl v Myře a později byly ostatky převezeny do Bari. Kryptu s Mikulášovými ostatky posvětil roku 1089 papež Urban II.

Z našich zemí máme všichni Mikuláše v doprovodu anděla a čerta. Všichni jsme se před jeho impozantní postavou třásli a odříkávali básničky. Doma nám slibovali nám, když budeme zlobit tak nadílku uhlí a brambor popřípadě, že si nás čert odnese. Ale stejně jsme se všichni těšili, protože měl krásnou atmosféru a už byl jen krok do toužebně očekávaných vánoc.

Eva Kozelská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

okolo-msk2011-203
rovna_prava_pro_vsec...
IMG_1235
P6231620
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.