Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články Kouzelný ostrov Aruba

Kouzelný ostrov Aruba

J e písmenem „A“ ve zřejmě nejslunečnější abecedě světa: Společně s ostrovy Bonaire a Curacao tvoří Aruba tak zvané ABC-ostrovy. A ty jsou skutečným prázdninovým rájem v Karibiku! S perlově bílými plážemi snů, které jsou lemovány nádherně zelenými palmami. S tyrkysovou vodou, jejíž teplota se celoročně pohybuje kolem 28°C a je naprosto průzračná. Tuto pohodovou idylku ještě umocňuje zcela bezmračná, zářivě modrá obloha, po které tiše poletují mořští ptáci. A samozřejmě zde stále zaří slunce.

Aruba a její dvě sestry patří k nizozemským Antilám. To znamená, že korunovanou hlavou státu není nikdo menší než královna Beatrix, zastoupená zde guvernérem. Kdo ví, možná právě na těchto nádherných březích někdy potkáte také prince Willema a jeho okouzlující manželku Máximu s dceruškou, kteří si sem občas přijedou odpočinout od věčného holandského mrholení. Cítí se tady vždy jako doma, protože se tu v karibské bríze dokonce otáčí větrný mlýn: Byl sem dovezen z Holandska. Nyní poskytuje přístřeší příjemné restauraci.

Hlavní město Oranjestad je věrným obrazem starých holandských měst a městeček: bohatě zdobené domy s vysokými štíty v pastelových barvách lemují ulice, na tržištích a v obchodech se suvenýry se prodávají tradiční dřeváky. Každý týden se zde také koná trh s půvabnýmí výrobky uměleckých řemesel, folklorními tanci a kulinářskými specialitami.

Tenhle velký ostrov vám může nabídnout také spoustu nádherných exotických květů. Je možné že se na Arubě setkáte s volně žijícími papoušky Ara (Ara modrokřídlý). Kromě toho skrývá Karibik v okolí Aruby také řadu dalších tajemství, která můžete objevovat právě vy. Příznivci potápění a šnorchlování si zde určitě příjdou na své! V moři se totiž prohánějí četní třpytivě pestří živočichové, od želviček přes elektrické rejnoky, až po vzácnou a jedovatou ropušnici. Tyto pozoruhodnosti můžete obdivovat i se suchýma nohama: Třeba na lodi se skleněným dnem nebo v ponorce. Tak co myslíte, zavítá te na Arubu i vy? Mrkající

Anna Hlisnikovská


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

02
edf-tour-2010-bielsk...
04_prijezd_2409-2156
39_1soutezni_den_270...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.